دانستنی‌هامعرفی قارچ‌ها

قارچ مرجانی سرتاجی شکل

قارچ وحشی خوراکی آرتومایسس پیکسی داتوس

برای آشنایی بیشتر با قارچ وحشی خوراکی آرتومایسس پیکسی داتوس، قارچ مرجانی سرتاجی شکل Grown-tipped coral با ما همراه باشید.

فرمانرو: قارچ

بخش: Basidiomycota

دسته: Agaricomycetes

رده: Russulales

تیره: Auriscalpiaceae

جنس: Artomyces

گونه: A. pyxidatus

نام علمی: Clavicorona pyxidata  یا Artomyces pyxidatus

مشخصات ظاهری قارچ مرجانی سرتاجی شکل: 

پیکر یا میوه قارچ به طول ۴ تا ۱۳ سانتیمتر و عرض ۲ تا ۱۰ سانتیمتر مکرراً منشعب شده است.  انشعابات یا رشته‌ها به ضخامت ۱ تا ۵ میلی‌متر، صاف در ابتدا سفید تا زرد کمرنگ گاهی متمایل به خرمایی کمرنگ یا هاله‌هایی از صورتی سر یا انتهای رشته‌ها و یا شاخه‌ها حاوی گود شدگی توخالی و سه تا شش رشته تیز به رنگ شاخه‌ها یا رشته‌ها و یا متمایل به قهوه‌ای است.  قسمت  تحتانی به طول ۱ تا ۳ سانتی‌متر و قسمت زیر آن به ضخامت یک سانتی‌متر متمایل به سفید، متمایل به‌صورتی و متمایل به قهوه‌ای با کرک‌های ریز است.  گوشت قارچ متمایل به رنگ سفید  نسبتاً سفت ولی قابل‌انعطاف است. اسپورپرینت سفیدرنگ است.

 فصل رویش: بهار، تابستان و پاییز

 محل رویش قارچ مرجانی سرتاجی شکل:

 به‌صورت ساپروبیک در حالت منفرد و یا مجتمع بر روی چوب‌های مرده درختان خزان شونده به‌ویژه چوب درختان کبوده و درختان لاله، بیدها و افراها می‌روید.

 کیفیت قارچ: این قارچ دارای گوشت متمایل به سفید، نسبتاً سفت ولی قابل‌انعطاف، طعم ملایم یا فلفلی – تند و عطر نامشخص یا بوی سیب‌زمینی تازه از خاک درآورده است. قارچ آرتومایسس حتماً باید پس از پخت مصرف شود. طعم فلفلی آن پس از پخت از بین می‌رود و مصرف پخته زیاد آن نیز ممکن است در بعضی افراد ناراحتی‌های معده و روده ایجاد نماید.

قارچ نسترن
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا