پارس اسپاندانش افزایی

لکه های روی قارچ باکتری یا کپک؟!

معمولاً تکه‌های قهوه‌ای کم‌رنگ که سطح آنها اندکی براق است منشأ باکتریایی دارند و کمی چرب هستند. تکه‌هایی که توسط کپک‌های سبز ایجاد می‌شوند الگویی متفاوت دارند، کوچک‌ترند و اغلب در قسمت کلاهک تیره‌تر و عمیق‌تر هستند.


باکتری سودوموناس که در لکه‌های باکتریایی وجود دارد در پوشش خاک و همچنین اغلب در کلاهک و ساقه قارچ نیز وجود دارد. شرایط آب‌وهوا و رشد تعیین‌کننده گسترش سریع قارچ است.

در شرایط مساعد (میزان رطوبت بالا و دما) تعداد باکتری‌ها در یک ساعت دو برابر می‌شود و باعث می‌شود که در یک سالن پرورش قارچ، قارچ‌هایی که بعدازظهر سفید هستند، فردا صبح تبدیل به قارچ‌های قهوه‌ای‌رنگ می‌شوند. آنزیمی که در قارچ‌ها علیه سرایت باکتری عمل می‌کند سبب تغییر رنگ قارچ می‌گردد. سلول‌های اپیدرم از بین رفته و قهوه‌ای می‌شوند.

پیشگیری

جلوگیری از سرایت باکتری بهترین روش است. ثابت بودن شرایط آب و هوایی (درجه حرارت بسیار کم و نوسانات میزان رطوبت)، عدم به هم فشردگی پوشش خاک و قارچ‌ها و اطمینان از خشک بودن بستر و قارچ‌ها بعد از آبیاری، تعدادی از فاکتورهای تعیین‌کننده هستند.

بیشتر مشکلات در کامپوست هایی با فعالیت کم و خشکی بیش‌ازحد در پوشش خاک رخ می‌دهد. این کمپوست ها آب را به‌سختی بعد از اولین آبیاری جذب می‌کنند. بسیاری از تغییرات آب و هوایی در این موضوع دخیل هستند.

واحد تحقیقات پارس اسپان
علائم كپک سبز زيتونی
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا