جهاد کشاورزی

مردم از قارچ‌های تولیدی مجاز و لیبل دار استفاده کنند

عدلی با اشاره به این مطلب که در استان ۹ واحد پرورش قارچ خوراکی فعال بوده و سالانه بیش از ۵۰۰۰ تن قارچ در این واحدها تولید می‌شود؛ از مردم خواست نگران مصرف قارچ‌های تولیدی در مراکز معتبر نباشند.

ظرفیت تولید قارچ استان

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از روابط عمومی صداوسیما مرکز اردبیل، این مقام مسئول در ادامه توضیحات خود، با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان با رعایت کلیه موازین و رعایت استانداردهای لازم محصولات خود را روانه بازار می‌کنند، اضافه کرد: سالن‌های پرورش قارچ قادرند سالانه ۵ هزار و ۶۵۸ تن قارچ در استان تولید کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص صادرات این استان گفت: این میزان تولید علاوه بر تأمین نیاز استان به دیگر استان‌های هم‌جوار و کشورهای هدف نیز صادر می‌شود.

چالش‌های پیش رو

عدلی با توجه به آخرین شرایط پیش روی این صنعت در کشور و مشکلات پیش‌آمده در طی روزهای اخیر و مسمومیت مردم در اثر مصرف قارچ‌های غیرخوراکی که به‌صورت خودرو و اکثراً سمی در طبیعت می‌رویند اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: از مردم و مصرف‌کنندگان خواستاریم از جمع‌آوری و تغذیه این‌گونه قارچ‌ها خودداری کنند و از قارچ‌های خوراکی که در فروشگاه‌ها و مراکز معتبر استان توزیع می‌شود استفاده کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا