دانستنی‌هاقارچ و خانواده

آشنایی کامل با قهوه گانودرما + فواید و مضرات آن

نوشیدنی‌های مختلفی در جوامع امروزی معرفی می‌شوند که هرکدام از ازدیاد فواید و خواصی که برای آن‌ها شمرده می‌شود، طرفدارانی یافته‌اند. یکی از این نوشیدنی‌ها قهوه گانودرما، است.

 

این نوشیدنی که به‌صورت پودر فوری یافت می‌شود. حاوی پودر قهوه و عصاره قارچیبه نام «گانودرما» است و همان‌طور که می‌دانید، قارچ گانودرما خواص درمانی دارد و به نام‌های «قارچ جان‌افزا»، «رِیشی» یا «لینگژی» نیز شناخته می‌شود.

قهوه ویژه

 

 

بدین معنا که، دیگر قهوه عادی مصرف نمی‌کنید، اما انرژی موردنیاز از قهوه را، «گانودرما» در اختیارتان قرار می‌دهد. بد نیست بدانید که؛ در تولید از ترکیب دانه‌های قهوه تفت‌داده شده و عصاره‌ی قارچ قرمز گانودرما استفاده می‌شود. این قهوه که در قرن‌های متمادی در چین مورداستفاده بوده، به داشتن مزایای فراوان هم شهرت داشته است.

ازجمله خواص خاص می‌توان افزایش ایمنی بدن، کمک به کاهش وزن، رفع خستگی، تقویت حافظه، افزایش انرژی و بنیه، کاهش کلسترول، کاهش التهاب و استرس، معکوس کردن فرایند پیری و بهبود گردش خون اشاره کرد، ضمن اینکه منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان است.

به‌طور خاص، عصاره‌ی قارچ گانودرما خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از متاستاز سرطان را نشان داده است. مانعی برای رشد و توسعه‌ی سلول‌های سرطانی شناخته‌شده است که این کار را با سازوکاری نظیر ممانعت از رسیدن مواد مغذی به سلول‌های سرطانی انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا