اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی

سروان پاسدار محمد خورشیدوند اظهار داشت: اجرای رزمایش «گروهای جهادی سپاهیان محمد رسول‌الله ۲» در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هاگ، خورشیدوند مسئول بسیج سازندگی چگنی در سخنان خود از برپایی نمایشگاهی از دستاورد های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در قالب مشاغل خانگی اعم از قطب میوه خشک و پرورش ماهی و سایر ماکیان و مرغ بومی، قارچ، دام سبک و دام سنگین، پرورش زنبورعسل، توسعه باغات، کیف دوزی و خیاطی، قالی‌بافی و گلیم غیره… خبر داد که در همین روز برپاشده است.

جزییات رزمایش گروهای جهادی

مسئول بسیج سازندگی چگنی در خصوص توضیحات بیشتر این رزمایش گفت: این رزمایش گروهای جهادی از روز یکشنبه همزمان با سراسر استان در شهرستان دوره چگنی با اوج کار ادامه دارد و در این مرحله از رزمایش اعزام ۲۵ گروه جهادی در سراسر شهرستان چگنی اقدام به خدمات‌رسانی می‌کنند.

خورشیدوند با اشاره به ظرفیت انسانی فعال در این طرح جهادی عنوان کرد: از این تعداد گروه جهادی ۹ گروه جهادی جامعه زنان حوزه‌ای خواهران و ۳ گروه جهادی تیم‌های بسیج مهندسین کشاورزی و ۹ گروه جهادی بسیج مساجد و محلات حوزه‌ای برادران و ۴ گروه جهادی حوزه‌ای بسیج دانش‌آموزی و طرح همگام با کشاورز در قالب گروهای مستقر و معین در حال فعالیت و خدمات‌رسانی می‌باشند.

هدف خدمات‌رسانی است

وی هدف از اعزام گروه‌های جهادی خدمات‌رسانی به مردم را برای ارائه خدمت عنوان کرد و اضافه کرد: گروها اعزامی متشکل از جامعه پزشکی، مهندسی و فنی است که به نیت کمک به مناطق محروم و حاشیه‌ای شهرستان چگنی و روستاهای اطراف هستند.

مسئول بسیج سازندگی چگنی از دیگر خدمات تدوین‌شده گفت: ارائه خدمات حقوقی، دینی، معنوی، فنی، ایجاد و ارائه تسهیلات برای مشاغل زودبازده را از دیگر خدمات این رزمایش توسط گروهای جهادی دانست.

جزییات خدمات ارائه‌شده در قالب این طرح

وی در ادامه از دیگر خدمات این گروه جهادی گفت: توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر به دانش آموزان مناطق محروم و توزیع بسته‌های غذایی و ویزیت رایگان و کمک در تمیز کردن مساجد و کمک به محیط‌زیست و جمع‌آوری زباله‌ها داخل شهر و روستا و تهیه جهیزیه محرومان توسط سازندگی استان و کمک در ساخت خانه محرومین. و توزیع ۳ کانکس به خانواده‌های بی‌سرپناه و بی‌سرپرست و محروم و پخش  بروشور فرهنگی و اقتصاد مقاومتی و کلاس آموزش فنی و حرفه‌ای و رنگ‌آمیزی و زیباسازی و بهسازی، واکسینه کردن دام طیور، آموزش صحیح نگهداری دام و باغات و کشاورزی و جلوگیری از افت زدایی محصولات و طریقه آموزش کشت‌ها و طرح‌های جدید بجای طرح‌های با مصرف آب زیاد آموزش طریقه صحیح و بهر برداری از انرژی و مصرف آن از دیگر خدمات این رزمایش گروهای جهادی است.

وی در تکمیل سخنان خود خاطرنشان کرد: حفظ انسجام و آمادگی و خدمات‌رسانی، مأیوس سازی دشمن برای جلوگیری از هرگونه اقدام علیه انقلاب اسلامی، نمایش قدرت و اقتدار مردم در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و فرهنگ خدمت و فرهنگ در نگهداری از محیط‌ زیست و مدیریت جهادی و کمک در مسئولیت‌پذیری دانش آموزان و دانشجویان از اهداف راهبردی رزمایش “گروهای جهادی شهرستان چگنی سپاهیان محمد رسول‌الله ۲” است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا