اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

ورود قارچ‌های سمی به بازار کذب است

نکات برگزیده مطلب
  • الهام فتاحی‌فر درباره‌ی انتشار اخباری در شبکه‌های مجازی مبنی بر ورود قارچ‌های سمی به بازار و ایجاد نگرانی‌هایی برای مردم ، گفت: انتشار خبر ورود قارچ‌های سمی به بازار مربوط به خبرهای سال ۹۷ تا ۹۸ است که در خصوص برداشت قارچ‌های سمی از طبیعت، مراتع و جنگل‌ها بود و هیچ ارتباطی با قارچ‌های خوراکی پرورشی مقطع زمانی کنونی ندارد.

آیا ورود قارچ‌های سمی به بازار واقعیت دارد و  باعث بروز مشکلاتی شده است یا خیر؟

به گزارش خبرگزاری هاگ به نقل از ایرنا، الهام فتاحی‌فر درباره‌ی انتشار اخباری در شبکه‌های مجازی مبنی بر ورود قارچ‌های سمی به بازار و ایجاد نگرانی‌هایی برای مردم ، گفت: انتشار خبر ورود قارچ‌های سمی به بازار مربوط به خبرهای سال ۹۷ تا ۹۸ است که در خصوص برداشت قارچ‌های سمی از طبیعت، مراتع و جنگل‌ها بود و هیچ ارتباطی با قارچ‌های خوراکی پرورشی مقطع زمانی کنونی ندارد.

وی با بیان اینکه اکنون فصل برداشت قارچ‌های طبیعی و جنگلی نیست، اظهار داشت: فصل رویش و برداشت قارچ‌های طبیعی مربوط به اسفندماه تا آخر خردادماه و همچنین مهر و آبان هرسال است.

معاون مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها و گیاهان زینتی و قارچ‌های خوراکی تصریح کرد: تاکنون مواردی در خصوص عرضه‌ی قارچ‌های وحشی و صدمات انسانی آن در استان‌ها گزارش نشده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا