آکادمی آموزش پرورش قارچمقالات کاربردی

پاستوریزه کردن خاک پوششی

چگونه میتوان خاک پوششی را پاستوریزه کرد؟

خاک پوششی یکی از کلیدی‌تری مواد اولیه پرورش قارچ خوراکی است و انتخاب یک خاک با کیفیت و مرغوب از دغدغه‌های مهم مزرعه‌داران پرورش قارچ محسوب می‌شود.

باید دقت کنیم تا این خاک عاری از آلودگی قارچی، باکتریایی و مواد آلی باشد. برای از بین بردن قارچ ها، نماتدها، باکتری ها، حشرات و غیره باید خاک پوششی را پاستوریزه یا استریل نمود.

اگر بخار آب گرم موجود باشد، معمولاً خاک پوششی را به مدت ۱۰ ساعت با بخار آب در حرارت 60 درجه سانتیگراد پاستوریزه می کنند و اگر مقدار آن کم باشد می‌توان با استفاده از فرمالین آن را ضدعفونی کرد. برای این کار، خاک پوششی را در لایه‌هایی به قطر ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر و در سطح صاف سیمانی پخش می‌کنند و فرمالین ۴ درصد را روی آن می پاشند. سپس لایه دوم با همین ضخامت و پاشیدن فرمالین صورت می‌گیرد و به همیت ترتیب، لایه بعدی به وجود می آید تا خاک به اتمام برسد.

خاک پوششی پاستوریزه باید کلوخه‌ای نباشد و همچنین رطوبت مناسب داشته باشد و پس از اتمام عملیات ضدعفونی با فرمالین و قبل از استفاده، باید کاملاً تهویه شود تا هیچ اثری از فرمالین در آن باقی نماند.

بعد از پاستوریزه شدن نیز باید مقدار رطوبت خاک مناسب و کافی باشد. رطوبت اضافی عمل پخش آن را در سطح بستر مشکل می‌سازد و کمبود رطوبت نیز باعث بروز مشکل در پنجه دوانی و نفوذ قارچ در خاک پوششی می‌شود.

همچنین در موقع پاستوریزه کردن خاک حتماً باید دمای ۶۰ درجه سانتیگراد رعایت شود، زیرا اگر دما بالاتر رود، خاک می‌سوزد و سبب به وجود آمدن کپک سفید در آن و مانع رشد میسلیوم در خاک می‌شود و این وضعیت باعث پایین آمدن کمیت و کیفیت قارچ می‌گردد.

ماهنامه کشاورز  شماره۳۳۸

برای خرید انواع مواد اولیه لازم برای پرورش قارچ به هاگ مارکت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا