اخبار عمومی و گزارش

کشف 64 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق

یعقوب قزل سفلی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان مینودشت از توقیف یک خودروی حامل قارچ ترافل قاچاق و کشف مقدار 64 کیلوگرم قارچ دنبلان قاچاق توسط مامورین انتظامی خبر داد.

وی اظهارکرد: بدنبال اطلاع واصله مبنی بر حمل و نگهداری ترافل قاچاق در یک خودرو در سطح شهرستان مینودشت (از توابع استان گلستان)، موضوع در دستور کار ماموران یگان انتظامی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران انتظامی به محل اعزام و پس از هماهنگی با مرجع قضائی و گرفتن حکم بازرسی، اقدام به تفتیش خودروی مورد نظر نمودند. در بازرسی از خودرو مقدار بیش از 64 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق کشف و صورتجلسه شد.

جانشین فرمانده انتظامی مینودشت با بیان اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، خاطرنشان‌کرد: در این عملیات یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت ادامه روند قانونی، به مراجع قضائی معرفی شد.

گفتنی است، ترافل نوعی قارچ خوراکی است که در گونه‌های قرمز تیره، سفید، بنفش و سیاه یافت می‌شود ولی نوع سیاه این قارچ لذیدتر و دارای ارزش‌غدایی بالاتر است که در جهان با قیمت بسیار بالا خرید و فروش می‌شود. این قارچ در گلستان اغلب در جنگل‌های شرق استان رشد می‌کند و متاسفانه در چند سال اخیر سودجویان زیادی برای بدست آوردن این قارچ گران قیمت اقدام به تخریب و آسیب رساندن به جنگل ها نموده اند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا