اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچانجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

آخرین تحولات بازار قارچ از منظر محمدحسن افشار

رییس انجمن پروش دهندگان قارچ خوراکی درباره آخرین تحولات بازار قارچ، گفت: با توجه به خنک شدن هوا و گرایش بیشتر مردم به مصرف قارچ، به سبب کم شدن سبزی، قیمت تا حدودی در بازار افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری قارچ- “محمدحسن افشار” متوسط قیمت هر کیلو قارچ درجه‌یک را ۱۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: انجمن هر کیلو قارچ درجه‌ دو را ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان و درجه سه را ۷ تا ۸ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است.

وی در ادامه، اظهار داشت: بنا بر آخرین برآوردها از قیمت تمام‌شده در سال گذشته نرخ هر کیلو قارچ درجه‌یک با احتساب ۲۰ درصد سود برای تولیدکننده درب مزرعه ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان است درحالی‌که در ۸ ماه ابتدای سال جاری متوسط دریافتی قارچ داران ۷ هزار و ۴۰۰ تومان بوده که این امر نشان می‌دهد که قارچ داران به‌طور مداوم در حال زیان هستند.

تولید روزانه

بنا بر اعلام رییس انجمن پروش دهندگان قارچ خوراکی، تولید روزانه قارچ در کشور، ۴۰۰ تا ۴۵۰ تن است. وی همچنین در ادامه، گفت: طبق روال همه‌ ساله در فصل سرما به سبب کاهش تولید سبزی و ازدیاد مصرف قارچ، تولید این محصول افزایش می‌یابد.

طبقه گفته این مقام مسئول مجموع صادرات قارچ در ۶ ماه نخست سال را ۷ هزار تن اعلام کرد و افزود: با باز شدن مرز عراق در چند روز گذشته و رفع موانع صادراتی پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال مجموع صادرات قارچ به بازارهای هدف به ۲۰ هزار تن برسد.

وی در ادامه، اظهار کرد: در شرایط کنونی صادرات طبق روال به کشورهای حوزه خلیج‌فارس در حال انجام است، اما در بازار روسیه توفیقی نداشته‌ایم، این در حالی است که به سبب مشکلات روابط اروپا و روسیه در خصوص اوکراین می‌توانستیم حضور جدی در این بازار داشته باشیم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا