اخبار صنعت قارچکارآفرینی در حوزه قارچ

ارائه۲۰ هزار ساعت آموزش مهارت روستایی در البرز

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز عنوان کرد: بیش از ۲۰ هزار ساعت آموزش‌های مهارتی روستایی و عشایری امسال در این استان ارائه‌شده است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- تقی غیاثی تبار در رابطه با آموزش‌های ارائه‌شده توضیح داد: از مجموع آموزش‌های ارائه‌شده ۱۱۴ هزار و ۴۴۸ نفر ساعت در بخش روستایی و مابقی نیز در بخش عشایری بوده است. این مقام مسئول در خصوص پیرامون این آموزش‌ها گفت: این آموزش‌ها باهدف توانمند سازی روستائیان و ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر بوده است.

محورهای آموزش

غیاثی تبار با اشاره به محورهای آموزشی عنوان کرد: روستائیان و عشایر استان درزمینه پرورش زنبورعسل، قارچ خوراکی، گیاهان دارویی، سرمه‌دوزی، خیاطی، زعفران کاری، قالی‌بافی و رایانه آموزش‌های لازم را فراگرفتند. وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌ آموزی در کاهش نرخ بیکاری این استان مؤثر بوده و نقش مؤثری در توسعه مشاغل روستایی داشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز درباره فعالیت‌های این سازمان خاطرنشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز امسال با کیفیت‌ بخشی به آموزش‌ها گام مؤثری برای توسعه اشتغال استان برداشته است.

غیاثی تبار با اشاره به مزایای برگزاری دوره‌های این‌چنینی گفت: مهارت‌آموزی روستائیان می‌تواند از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری کند. اکنون ۲۷۷ روستا در استان البرز وجود دارد که به‌تناسب تقاضا، آموزش‌های مهارتی ارائه می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا