آشنایی با بیماری های قارچکلینیک قارچ

افزایش عمر انبارمانی قارچ خوراکی تکمه‌ای

تأثیر انواع فیلم‌های بسته‌بندی بر عمر انبارمانی قارچ خوراکی تکمه‌ای

قارچ تکمه‌ای سرشار از مواد غذایی است ولی در مقایسه با میوه‌ها و سبزی‌ها سرعت تنفس بالاتری دارد و به دلیل فقدان پوشش طبیعی، زوال آن به سرعت اتفاق می افتد.
به نظر می‌رسد استفاده از پوشش نازک مناسب برای افزایش عمر انبارمانی قارچ یک روش مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد لذا پژوهش حاضر جهت یافتن بهترین پوشش نازک برای افزایش عمر انبارمانی قارچ خوراکی انجام گرفت. در این پژوهش، پوشش‌های مورد استفاده شامل:

شاهد (بسته‌بندی در سلفون)،

پوشش پلی‌اتیلن با دو ضخامت ۴۰ و ۶۵ میکرومتر،

پوشش بی اکسیلاری ارینتت پلی‌پروپیلن با سه ضخامت ۲۵، ۳۵ و ۴۰ میکرومتر،

پوشش کست پلی‌پروپیلن با دو ضخامت ۲۵ و ۵۰ میکرومتر،

پوشش پلی‌استر با دو ضخامت ۱۲ و ۲۴ میکرومتر و پوشش پلی وینیل کلراید با ضخامت ۳۰ میکرومتر بود.

نتایج به دست آمده

نمونه‌ها پس از ۰، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ روز نگه‌داری در انبار سرد در دمای یک درجه سانتی‌گراد و رطوبت ۹۰%، در سه تکرار ارزیابی شد. نتایج نشان داد بین نوع پوشش پلاستیکی اختلاف معنی داری از نظر شاخص‌های مورد بررسی در سطح احتمال ۱% وجود داشت.

بالاترین میزان سفتی، مواد جامد محلول، اسیدیته قابل تیتراسیون و کمترین کاهش وزن و پوسیدگی در همه ضخامت‌ها در قارچ‌های بسته بندی شده با فیلم‌های پوششی، بی اکسیلاری ارینتت پلی‌پروپیلن و کست پلی پروپیلن بود در حالی که در قارچ‌های بسته بندی شده با پوشش‌های نازک شاهد، پلی وینیل کلراید، پلی اتیلن و پلی استر کیفیت قارچ‌ها پایین‌تر و پوسیدگی آنها بالاتر بود هم‌چنین اثر زمان‌بر تمامی صفات اندازه-گیری شده معنی دار بود و به مرور زمان کیفیت قارچ‌ها کاهش یافت.

دانلود فایل اصلی مقاله

اندود شدن ریسه ها Overlay
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا