آشنایی با بیماری های قارچکلینیک قارچ

افزایش عمر پس از برداشت قارچ خوراکی

افزایش عمر پس از برداشت قارچ خوراکی و ممانعت از قهوه‌ای شدن آنزیمی

همراه ما باشید با مقاله “افزایش عمر پس از برداشت قارچ خوراکی توسط تیمار فراصوت از طریق کاهش بار میکروبی و ممانعت از قهوه‌ای شدن آنزیمی”

قهوه‌ای شدن آنزیمی، حمله عوامل باکتریایی و از دست دادن سریع آب از جمله عوامل اصلی عمر پس از برداشت محدود قارچ خوراکی تکمه‌ای هستند. در این پژوهش اثر تیمار فراصوت بر رفع این محدودیت‌ها و افزایش عمر قفسه‌ای قارچ خوراکی مورد بررسی قرار گرفت.

برای این منظور قارچ‌هایی با کلاهک بسته و قطر متوسط ۴۰ میلی‌متر با آب مقطر به عنوان شاهد و تیمار فراصوت، هر یک در مدت زمان‌های ۲- ۴- ۶ دقیقه تیمار و در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد نگهداری و پس از یک و دو هفته مورد بررسی قرار گرفتند.

نتایج

نتایج نشان داد که قارچ‌های تیمار شده با امواج فراصوت در مقایسه با قارچ‌های شاهد درجه قهوه‌ای شدن کمتری داشتند که این امر به دلیل کاهش بار میکروبی و کاهش فعالیت آنزیم پلیفنل اکسیداز در اثر این تیمار بود. تیمار فراصوت همچنین با حفظ ساختار غشا و کاهش نشت یونی از دست دادن آب را در مقایسه شاهد کنترل نمود.اثر تیمار فرا صوت در مدت زمان دو دقیقه بیشتر از مدت زمان‌های بیشتر بود.

با افزایش مدت زمان تیمار آسیب به غشا رخ داده و فرایند قهوه‌ای شدن بیشتر شد. به دلیل از دست آب بیشتر و تغلیظ شیره سلولی نمونه‌های شاهد دارای مواد جامد محلول بیشتری در مقایسه با نمونه‌های تیمار فرا صوت بودند. ظرفیت آنتی‌اکسیدانی نمونه‌های شاهد نیز کمتر از نمونه‌های تیمار فرا صوت بود. بنابراین تیمار فراصوت به خصوص در شدت‌های کم راهکاری مناسب در افزایش عمر پس از برداشت قارچ خوراکی است.

دانلود فایل اصلی مقاله

علائم و عامل بیماری دنبلان کاذب
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا