اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچ

افزایش قارچ تولیدی چهارمحال و بختیاری

در جریان فعالیت‌های تولید قارچ در استان عنوان کرد: با بهره‌برداری از چهار واحد تولید قارچ صنعتی جدید در استان، ماهیانه ۱۶ تن به تولید این محصول در استان افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری هاگ- حمیدرضا دانش، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، در خصوص ظرفیت تولیدی استان در این حوزه، اضافه کرد: اینک ۳۰ واحد صنعتی و ۱۵۰ واحد تولید خانگی سالانه بیش از ۷۲۰۰ تن قارچ دکمه‌ای در استان تولید می‌کنند.

اشتغال‌زایی

وی در خصوص میزان اشتغال در حوزه تولید قارچ را ۷۵۰ نفر اعلام کرد و اضافه کرد: از این تعداد ۱۵۰ نفر در مشاغل خانگی و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی مشغول به‌کار هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، ازجمله مهم‌ترین  سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های اخیر را توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای اعلام کرد. دانش در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: شهرستان‌های فارسان و کیار به‌عنوان قطب پرورش قارچ از مهم‌ترین مراکز تولید کشور محسوب می‌شود.

پتانسیل زیاد موجود

وی در توضیح شرایط کنونی و پتانسیل‌های موجود گفت: تشدید پدیده خشکسالی و افت منابع آب‌های زیرزمینی در کشت زراعی و باغی، بهترین فرصت را برای توسعه واحدهای تولید قارچ استان فراهم کرده است. گفتنی است چهارمحال و بختیاری با تولید سالیانه بیش از ۷۲۰۰ تن قارچ دکمه‌ای رتبه پنجم تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا