اخبار صنعت قارچکارآفرینی در حوزه قارچ

بازدید استاندار گیلان از چند طرح اشتغال روستایی رشت

دکتر مصطفی سالاری، به همراه چند تن از معاونین خود و مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح‌های اشتغال‌ زایی روستایی شهرستان رشت بازدید به عمل آوردند.

جزییات این خبر

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان دکتر مصطفی سالاری، در حاشیه این بازدید در جمع اهالی رسانه عنوان کرد: سهمیه استان گیلان در حوزه اشتغال روستایی ۳۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۵۰ میلیارد تومان آن پرداخت‌شده و مابقی در مرحله موافقت اصولی قرار دارد.

این نماینده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه، بخش اعظم موافقت اصولی به انجام رسیده و به‌زودی به بانک‌ها معرفی می‌شود، اظهار امیدواری کرد که تا پایان شهریورماه امسال علاوه برجذب ۳۰۰ میلیارد تومان، رقم دیگری معادل ۲۵۰ میلیارد ریال دیگر را نیز جذب کنیم.

اخذ اعتبارات بیشتر

دکتر سالاری در توضیحات بیشتر خود با اشاره به تنوع طراح‌ها، اضافه کرد: به علت تنوع در طرح‌های معرفی‌شده برای اشتغال روستایی گیلان و اهمیت آن در توسعه پایدار جوامع محلی، وعده پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات ملی را نیز اخذ کرده‌ایم.

استاندار گیلان با اشاره به عناوین طرح‌های مورد بازدید در روز جاری اعم از مزرعه پرورش قارچ، زمین چمن مصنوعی، تولیدی پوشاک، کارگاه قالی‌بافی، استخر پرورش ماهیان خاویاری و نیز تولیدی کالای خواب تصریح کرد: تمامی این طرح‌ها به‌عنوان نیاز استان جایگاه ویژه‌ای در بالا بردن سهم اشتغال و نیز توسعه مناطق روستایی دارد لذا باید در جهت جذب اعتبارات بیشتر برای گسترش آن تلاش کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا