اخبارتولید و پرورش

بررسی ویژگی‌های یک طرح اقتصاد مقاومتی

رجبی مدیر گروه شرکت‌های جوانه طی سخنانی اعلام کرد: ۴۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این صنعت در استان انجام داده‌ایم و برای طرح توسعه نیز به ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که برای دریافت ۲۰۰ میلیارد آن از طریق صندوق ملی اقدام کرده‌ایم.

اهداف تعیین‌شده

وی در ادامه توضیحات خود، با اشاره به اهداف پیش رو، اضافه کرد: کاهش وابستگی ایران به کشورهای اروپایی در این صنعت، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست با مصرف ۴۵ هزار تن کلش و ۳۲ هزار تن کود مرغی در سال، پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حفظ سرمایه ملی و ایجاد اشتغال ازجمله اهداف این صنعت است که محقق شده است.

میزان آمونیاک آزادسازی شده از واحدهای تولید کمپوست باید در حد استاندارد باشد.

معاون پایش و سلامت اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین همچنین در همین رابطه ضمن اشاره به همراهی این اداره کل با بخش خصوصی جهت کمک به تولید و پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌شرط رعایت نکات زیست‌محیطی، گفت: فرایندهای مختلفی منجر به تولید انواع کمپوست ها می‌شود.

رویکردهای پیش رو برای تولید کمپوست

عبدالحسین مظفری با اشاره به اهمیت کمپوست  و الزام وجود آن  برای واحدهای تولیدکننده بذر قارچ، تصریح کرد: فرایند طی شده درزمینه تولید بذر قارچ از ۲ رویکرد مثبت و منفی قابل‌بررسی است.

وی در خصوص رویکرد مثبت آن، اضافه کرد: در رویکرد مثبت می‌توان تحلیل کرد که جمع‌آوری کود مرغی، کاه، کلش و ضایعات کشاورزی و جلوگیری از آتش‌سوزی گسترده این ضایعات در مزارع توسط واحدهای تولیدی قطعاً یک گام روبه‌جلو خواهد بود هرچند ممکن است همه این ضایعات طی فرایندهای عادی در یک مزرعه به شکل طبیعی تجزیه شوند.

مظفری در خصوص رویکرد منفی، این‌گونه توضیح داد: در رویکرد دوم فرایندی که برای تبدیل این ضایعات به کمپوست بذر قارچ مورداستفاده قرار می‌گیرد باید موردبررسی واقع شود چون فرایندی پیچیده و میکروارگانیسمی است.

مظفری در ادامه سخنان خود روند این فرایند را این‌چنین تشریح کرد: در این فرایند در گام نخست از کلش گندم، آب، سولفات کلسیم، برخی منابع نیتروژنی، کود مرغی،مکمل‌های غذایی و غوره استفاده می‌شود که درنهایت به یکسری فعل‌وانفعالات شیمیایی ختم می‌شود.

وی در سخنان خود خاطرنشان کرد: در این فرایند مقداری آمونیاک نیز آزادسازی می‌شود که اگر مقدار آن بالا باشد مشکل‌ساز شده و موجب از بین رفتن فلور میکروبی کمپوست می‌شود.

معاون پایش و سلامت اداره کل محیط‌زیست قزوین در خصوص بعضی رویکردهای جانبی، گفت: البته واحدهای تولیدی کمپوست بذر قارچ اذعان دارند یک مرحله آمونیاک زایی و یک مرحله آمونیاک زدایی دارند که به‌هرحال مقداری آمونیاک وارد محیط‌زیست می‌شود و باید میزان آن بر اساس استانداردهای موجود موردبررسی قرار گیرد.

رعایت استانداردها

وی در تکمیل سخنان خود با اشاره به اهمیت رعایت استانداردها، گفت: اگر میزان آزادسازی آمونیاک در یک واحد تولیدی کمپوست بیشتر از حد استاندارد باشد واحد تولیدی ملزم به کنترل و رفع آن خواهد بود. لازم به ذکر است، استان قزوین ۹ واحد فعال درزمینه تولید کمپوست دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا