اخباراخبار عمومی و گزارش

بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی در استان کردستان

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر، چندین طرح‌ عمرانی، خدماتی و آموزشی در مناطق مختلف استان کردستان به بهره‌برداری رسید که به شرح زیر می باشند:

در شهرستان بانه با حضور سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از المان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در میدان جهاد بانه رونمایی شد. آشپزخانه صنعتی و غذاخوری زائرسرای سپاه، افتتاح ساختمان حوزه کوثر خواهران سپاه و ۱۰ پروژه گازرسانی به واحد‌های صنعتی و مجتمع مسکن مهر ۲۸۸ واحدی بانه از دیگر طرح‌های بود که در این شهرستان افتتاح شد.

امروز همچنین طرح گازرسانی به سه روستای شهرستان بانه با اعتبار هفت میلیارد تومان آغاز شد.

 

۳۵ پروژه برق رسانی و اصلاح شبکه در شهرک گلشن دیواندره و روستا‌های این شهرستان به بهره برداری رسید.

امروز همچنین ۲۷ طرح برق رسانی و تقویت شبکه در روستا‌های کامیاران و ۸ پروژه در مناطق مختلف شهرستان مریوان به صورت همزمان با مجموع اعتبار ۱۵۲ میلیارد ریال افتتاح شد.

با حضور سردار آزادی فرمانده انتظامی استان پروژه گازرسانی به پاسگاه انتظامی سرا واقع در بخش مرکزی شهرستان سقز از طریق اعتبارات شرکت گاز استان به بهره برداری رسید.

امروز همچنین یک واحد مسکن محرومین در روستای مرخز سقز توسط سپاه این شهرستان افتتاح شد.

واحد تولید بتن سیال با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومان با ظرفیت سالیانه ۵۰ هزار متر مکعب بتن و اشتغالزایی ۲۰ نفر نیز به بهره برداری رسید.

واحد تولید ورق و صفحه پلی استایرن با ظرفیت تولید ۳۰۰ تن در سال، بهسازی و آسفالت معابر روستای آونگان از توابع بخش سریش آباد، واحد پرورش قارچ روستای یالغوزآغاج از توابع بخش سریش آباد و پروژه اصلاح شبکه برق روستای این روستا از مهمترین طرح‌هایی بود که امروز در گرامیداشت دهه فجر در مناطق مختلف شهرستان قروه به بهره برداری رسید.

طرح بهسازی و آسفالت معابر روستای پایگلان از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد نیز امروز آغاز شد.

امروز در دهگلان هم مدرسه ۲ کلاسه روستای تازه آباد قروچای به کمک مردم این روستا و زمین اهدایی خیر نیک اندیش با هزینه ۶۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آشپزی با اشتغالزایی ۵ نفر دیگر طرحی بود که امروز در دهگلان افتتاح شد.

از بیجار نیز خبر رسید طرح هادی روستا‌های زرده کمر و قشلاق نوروز و پروژه گازرسانی به روستای حسن آباد و کلوچه و ۳ واحد صنعتی این شهرستان امروز به بهره برداری رسیده است.

منبع: irib

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا