خواص قارچویکی قارچ

تاثیر مصرف قارچ بر رشد مو

قارچ ها در بسیاری از فرهنگ ها محبوبیت عمده آشپزی دارند. قارچ برای برخی لذیذ و برای برخی دیگر جزء اصلی غذا است، مانند یک غذای فوق العاده برای بدن مفید است. قارچ خوراکی نه تنها خوشمزه است بلکه سرشار از مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم، فسفر و روی است. آنها یک مکمل غذایی عالی برای پروتئین هستند و فواید متعددی برای پوست، مو و سلامت کلی دارند. در این مقاله برخی از فواید قارچ برای مو آورده شده است، با ما همراه باشید.

مبارزه با ریزش مو با قارچ

کم خونی یکی از رایج ترین دلایل ریزش مو است که به دلیل کمبود آهن در خون به وجود می آید. قارچ های خوراکی منبع خوبی از آهن هستند و می توانند با ریزش مو مبارزه کنند. آهن یک ماده حیاتی است که در تشکیل گلبول های قرمز خون نقش دارد، بنابراین قارچ به دلیل دارا بودن آهن، مو را تقویت می کند.

افزایش سلامت و تقویت مو با قارچ

قارچ غنی از مس است و برای مو بسیار مفید،  زیرا جذب آهن از غذا را آسان می کند. مس در تولید ملانین نقش دارد و ملانین بر رنگ مو اثر می کند. مس و آهن موجود در قارچ در کنار هم در افزایش سلامت و تقویت مو نقش دارند و باعث می شود شما موهای سالمی داشته باشید.

کمک به رشد مو و جلوگیری از شوره سر با قارچ

قارچ خوراکی مقدار زیادی سلنیوم دارد. این ماده مغذی، یک آنتی اکسیدان قوی است که در برابر آسیب های رادیکال آزاد مقابله می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند. سلنیوم به رشد مو کمک کرده و ترکیبات سلنیومی می تواند قارچی به نام ملاسزیا که در پوست سر وجود دارد و مسئول ریختن پوست های خشک است را از بین ببرد. سلنیوم در ترکیب با روی از ریزش مو نیز جلوگیری می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هشت =

دکمه بازگشت به بالا