خواص قارچویکی قارچ

رشد مو خود را با خوردن قارچ افزایش دهید

قارچ مصرف کنید تا موی سالمی داشته باشید.

رشد موی شما با خوردن قارچ افزایش می یابد و مو هم مانند مابقی قسمت‌های بدن نیازمند دریافت مواد مغذی حیاتی برای فولیکول‌های خود است.

ازآنجایی‌که قارچ منبع خوبی از ویتامینD، آنتی‌اکسیدان و مواد معدنی مانند سلنیوم و مس است می‌تواند ماده مؤثری برای تقویت مو شود.

قارچ منبع خوبی برای تقویت موی شما است کم‌خونی یکی از معمول‌ترین علت‌های ریزش مو است قارچ منبع خوبی از آهن است که می‌تواند با ریزش موی شما مبارزه کند بنابراین خوردن قارچ می‌تواند علاوه بر ریزش مو باعث تقویت موی شما شود.

مهم‌ترین قسمت در رشد موها فولیکول مو سر است که بر اساس زندگی روزمره و مشکلات تغذیه‌ای و حمام کردن فولیکول مو دچار آسیب شده و درگذر زمان دچار ریزش مو و شوره می‌شود بنابراین قارچ به‌عنوان یک ماده خوراکی برای درمان طبیعی فولیکول قابل‌استفاده است.

سلنیوم ماده‌ای است که در قارچ به مقدار زیادی وجود دارد این ماده به‌عنوان آنتی‌اکسیدان قوی رادیکال‌های آزادی را که باعث تخریب ریشه و تار مو می‌شود را خنثی می‌کند. سلنیوم فقط در غذاهای گوشتی وجود دارد و تنها منبع گیاهی این ماده قارچ است ازاین‌رو قارچ می‌تواند برای گیاهخواران  منبع خوبی برای جایگزین گوشت باشد. همچنین سلنیوم پوست‌های مرده کف سر را از بین می‌برند و باعث رشد سلول‌های جدید می‌شوند و علاوه بر آن به خاطر وجود مس کافی می‌تواند باعث افزایش جذب آهن شود که این عامل مانع از ریزش مو و کاهش روند از دست رفتن رنگ‌دانه های مو می‌شود.

باید دانست که کم‌خونی یکی از معمول‌ترین علت‌های ریزش مو است قارچ منبع خوبی از آهن است که می‌تواند با ریزش موی شما مبارزه کند بنابراین خوردن قارچ می‌تواند علاوه بر ریزش مو باعث تقویت موی شما هم  شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا