خواص قارچ، فواید قارچ و ارزش غذایی انواع قارچ ها

خواص و فواید خوردن قارچ در رشد مو

ه غذاییتاثیر مصرف قارچ بر رشد مو

رشد موی شما با خوردن قارچ افزایش می‌یابد و مو هم مانند مابقی قسمت‌های بدن نیازمند دریافت مواد مغذی حیاتی برای فولیکول‌های خود است.

رشد مو خود را با خوردن قارچ افزایش دهید

ازآنجایی‌که قارچ منبع خوبی از ویتامینD، آنتی‌اکسیدان و مواد معدنی مانند سلنیوم و مس است می‌تواند ماده مؤثری برای تقویت مو شود.

قارچ منبع خوبی برای تقویت موی شما است. کم‌خونی یکی از معمول‌ترین علت‌های ریزش مو است. قارچ منبع خوبی از آهن است که می‌تواند با ریزش موی شما مبارزه کند. بنابراین خوردن قارچ علاوه بر ریزش مو باعث تقویت موی شما می‌شود.

مهم‌ترین قسمت در رشد موها فولیکول مو سر است که بر اساس زندگی روزمره و مشکلات تغذیه‌ای و حمام کردن فولیکول مو دچار آسیب شده و درگذر زمان دچار ریزش مو و شوره می‌شود. بنابراین قارچ به‌عنوان یک ماده خوراکی برای درمان طبیعی فولیکول قابل‌استفاده است.

سلنیوم ماده‌ای است که در قارچ به مقدار زیادی وجود دارد. این ماده به‌عنوان آنتی‌اکسیدان قوی رادیکال‌های آزادی را که باعث تخریب ریشه و تار مو می‌شود را خنثی می‌کند. سلنیوم فقط در غذاهای گوشتی وجود دارد و تنها منبع گیاهی این ماده قارچ است ازاین‌رو قارچ می‌تواند برای گیاهخواران منبع خوبی برای جایگزین گوشت باشد. همچنین سلنیوم پوست‌های مرده کف سر را از بین می‌برند و باعث رشد سلول‌های جدید می‌شوند و علاوه بر آن به خاطر وجود مس کافی می‌تواند باعث افزایش جذب آهن شود که این عامل مانع از ریزش مو و کاهش روند از دست رفتن رنگ‌دانه های مو می‌شود.

تاثیر مصرف قارچ در رشد مو

قارچ‌ها در بسیاری از فرهنگ‌ها محبوبیت عمده آشپزی دارند. این ماده غذایی برای برخی لذیذ و برای برخی دیگر جزء اصلی غذا است، مانند یک غذای فوق‌العاده برای بدن مفید است. قارچ خوراکی نه تنها خوشمزه است بلکه سرشار از مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم، فسفر و روی است. آنها یک مکمل غذایی عالی برای پروتئین هستند و فواید متعددی برای پوست، مو و سلامت کلی دارند. در این مقاله برخی از فواید قارچ برای مو را آوردیم، با ما همراه باشید.

مبارزه با ریزش مو با قارچ

کم‌خونی یکی از رایج‌ترین دلایل ریزش مو است که به دلیل کمبود آهن در خون به وجود می‌آید. قارچ های خوراکی منبع خوبی از آهن هستند و می‌توانند با ریزش مو مبارزه کنند. آهن یک ماده حیاتی است که در تشکیل گلبول‌های قرمز خون نقش دارد، بنابراین قارچ به دلیل دارا بودن آهن، مو را تقویت می‌کند.

افزایش سلامت و تقویت مو با قارچ

قارچ غنی از مس است و برای مو بسیار مفید، زیرا جذب آهن از غذا را آسان می‌کند. مس در تولید ملانین نقش دارد و ملانین بر رنگ مو اثر می‌کند. مس و آهن موجود در قارچ در کنار هم در افزایش سلامت و تقویت مو نقش دارند و باعث می‌شود شما موهای سالمی داشته باشید.

کمک به رشد مو و جلوگیری از شوره سر با قارچ

قارچ خوراکی مقدار زیادی سلنیوم دارد. این ماده مغذی، یک آنتی اکسیدان قوی است که در برابر آسیب‌های رادیکال آزاد مقابله و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. سلنیوم در ترکیب با روی از ریزش مو نیز جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد هاگ: برای آگاهی از خواص قارچ، با هاگ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *