اخبارعلمی

تجویز دارویی و درمانی قارچ گانودرما مورد تأیید نیست

طبق گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، هیچ‌گونه تجویز دارویی و درمانی برای قارچ گانودرما تأیید نشده است و تبلیغاتی که در این زمینه انجام می‌شود، کاذب هستند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- قارچ گانودرما از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی مورداستفاده بوده است. در چین به‌عنوان نمادی از سلامتی و طول عمر به همراه شادی و اقبال در زندگی، بیش از ۲۰۰۰ سال است که برای درمان‌های پزشکی استفاده‌شده است. این محصول هم‌اکنون در ایران، صرفاً به‌عنوان یک فرآورده غذایی توسط چند شرکت مجوز تولید و توزیع دارد.

دکتر “کیانوش جهانپور” ضمن بیان این موضوع که در باور چینیان باستان نوشیدن معجونی از قارچ گانودرما، جاودانگی و طول عمر را به ارمغان می‌‌آورد، اضافه کرد: امروزه با سیر افزایش‌یابنده‌ای از بیماران مبتلابه بیماری‌های غیر واگیر، مزمن و صعب‌العلاج مواجه هستیم که ممکن است با درمان‌‌های موجود قابل‌کنترل یا درمان نباشند و افرادی که مبتلابه این بیماری‌ها هستند، طبعاً برای مبارزه و درمان آن به هر دارو یا کاری روی می‌آورند که ممکن است در متوقف کردن، پیشرفت بیماری یا کم کردن عوارض دارویی اثرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا