اخباراخبار اقتصادی

تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان گناوه برای طرح‌های پرورش قارچ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه اعلام کرد: تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان گناوه پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری هاگ، امان‌الله حیدری صبح یکشنبه در جمع اهالی رسانه بیان کرد: توسعه اشتغال را به‌عنوان یک اولویت مهم در دستور کار داریم و در این راستا حمایت ویژه‌ای از این بخش خواهیم داشت.

این مسئول در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت مشاغل خانگی، ادامه داد: این‌گونه مشاغل در رفع بیکاری و توسعه تولید و اشتغال نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند و تسهیلات مناسبی به این بخش اختصاص می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه در خصوص تسهیلات اختصاص داده‌شده در سال جاری، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تسهیلات مشاغل خانگی به ۲۵ نفر از متقاضیان واجدالشرایط در شهرستان گناوه پرداخت‌شده است.

حوزه‌های پوشش داده‌شده

حیدری با اشاره به حوزه فعالیت‌های پوشش داده‌شده، گفت: در قالب طرح‌های پرورش قارچ خوراکی، ترشیجات و بسته‌بندی سبزی و صیفی‌جات که باهدف ایجاد اشتغال و رونق کسب‌وکار انجام‌گرفته به هر متقاضی مبلغ ۵۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ سود ۴ درصد و با عاملیت بانک رفاه کارگران پرداخت‌ شده است.

این مسئول درباره محاسن این دست مشاغل، توضیح داد: از مزایای مشاغل خانگی می‌توان به امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی بین اعضای خانوار، فعالیت‌ های اقتصادی در محیط خانگی و زمینه مشارکت سایر اعضای خانواده، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و هزینه رفت‌وآمد اشاره کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا