اخباراخبار عمومی و گزارش

تغيير الگوی مصرف قارچ در سبد خانوار

در شرایط حال حاضر جامعه با اضافه شدن قارچ به‌عنوان یک ماده خوراکی مقوی در سبد مصرفی خانوار و آگاهی عمومی از فواید این محصول، رشد تولید آن در کشور شدت گرفته و روزبه‌روز در حال افزایش است.

جایگاه قارچ در سبد غذایی مردم

به گزارش خبرگزاری هاگ- در کنار این افزایش مصرف، قارچ خوراکی در مناطق روستایی و طبیعت بکر به‌عنوان یکی از مواد غذایی محسوب می‌شود اما مصرف آن ۵ دهه است که به‌صورت فراگیر در حال جا افتادن و عمومی شدن است. در حال حاضر در کشور ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت به قارچ اختصاص دارد و تولید سالانه آن ۱۳۸۰۰۰ تن در کل کشور است.

قارچ به‌عنوان یک ماده غذایی سالم و حاوی پروتئین گیاهی توانسته است  به‌عنوان جایگزینی برای پروتئین جانوری استفاده شود. این محصول خوراکی که جزو گروه یوکاریوت‌ها به‌حساب می‌آید، از سال ۶۴ در مجموعه پرورش قارچ ملارد در حال کشت است. این مجموعه بزرگ‌ترین سایت تولید قارچ در آسیا محسوب می‌شود.

آشنایی با مجموعه تولیدی قارچ ملارد

حسین ریاحی صاحب مجموعه تولیدی قارچ ملارد و استاد دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با فعالیت این مجموعه، اعلام کرد: این مجموعه در سال ۶۴ با ۱۳ اتاق کشت تشکیل شد اما در حال حاضر بیش از ۱۰۰ سالن کشت داریم که بخش اعظم آن با استانداردهای روز دنیا به‌روزرسانی شده و بخش اندکی هم که به‌صورت سنتی کار می‌کند در حال به‌روزرسانی است.

این کارآفرین و تولیدکننده در ادامه توضیحات خود، اضافه کرد: در کشور ما رطوبت ۱۰ درصد است اما برای تولید قارچ ما به رطوبت ۹۵ درصد نیازمند هستیم و این امر صرف انرژی بالایی را می‌طلبد.

میانگین تولید ما در این مجموعه روزانه ۱۶ تن به‌صورت میانگین است که بازار فروش خود را با تغییر الگوی مصرف در کشور به‌دست آورده است. میزان تولید در این مجموعه تا پایان سال ۹۷ به بالای ۷۰۰۰ تن خواهد رسید.

صادرات این تولیدی

این مدیر تولید در خصوص میزان صادرات این مجموعه، اظهار داشت: این مجموعه ماهانه بالغ‌بر ۲۰ تن صادرات به کشورهای عراق، کویت، قطر و ترکمنستان صادر می‌کنیم که به خاطر مشکلات بسته‌بندی و هزینه بالای حمل‌ونقل هنوز در این بخش قوی نیستیم.

ریاحی همچنین ضمن ابراز ناراحتی از زیانی که در بعضی از فصل‌های سال به این مجموعه واردشده، عنوان کرد: در برخی فصول سال که تولید از تقاضا بالاتر است باوجوداینکه قیمت تمام‌شده محصول برای ما ۶۸۰۰ تومان است اما گاهی قیمت آن در بازار تا ۳۰۰۰ تومان کاهش می‌یابد که این موضوع باعث زیان بالایی به واحدهای صنفی می‌شود. از سوی دیگر مالیات و سود بانکی بالا برای واحدهای تولیدی زنگ خطر ورشکستگی را در این صنف به
گوش می‌رساند.

این مدیر موفق ضمن بیان اشاره به تولید مواد اولیه موردنیاز مجموعه خود، در این خصوص توضیح داد: ما در این مجموعه از تولید کمپوست، فرآوری و آماده‌سازی کمپوست، تولید قارچ و بسته‌بندی این محصول را یکجا در این مجموعه انجام می‌دهیم اما این امر جای افتخار ندارد و نشان از این است که ما در کشور کارخانه تولید کمپوست و یا بسته‌بندی قارچ نداریم که یک مجموعه تولیدی باید همه‌چیز را یکجا گردن بگیرد.

ظرفیت نیروی انسانی این واحد تولیدی

شایان‌ذکر است در این مجموعه تولیدی تخصصی بیش از ۷۰۰ نفر فعالیت می‌کنند که ۵۰۰ نفر از آنها در لیست بیمه قرار دارند و ۱۸۰ ویزیتور محصول را در بازار به فروش می‌رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 8 =

دکمه بازگشت به بالا