اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

تقویت اتاق اندیشه ورز کشاورزی گیلان

نماینده ولی‌فقیه در گیلان در اظهارات خود با تأکید بر اهمیت مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان، عنوان کرد: اتاق اندیشه‌ورز برنج، ماهی، گل و گیاه، قارچ و … به‌منظور ارتقای کشاورزی گیلان تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری هاگ- آیت‌الله رسول فلاحتی در طی دیدار خود با مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان رشت با تصریح شرایط حال حاضر و دغدغه‌های بسیار در بخش کشاورزی، ادامه داد: اکنون کشاورزی به دلیل سنتی بودن پاسخگوی نیاز جامعه نیست و باید به‌طرف مکانیزاسیون حرکت کنیم.

تغییر مکانیسم سنتی

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر تغییر آبیاری سنتی در مزارع گیلان، افزود: اتاق اندیشه‌ورز برنج، ماهی، گل و گیاه، قارچ و … به‌منظور ارتقای کشاورزی گیلان باید تقویت شود. امام‌جمعه رشت در سخنان خود با اشاره به اهمیت سرعت در امور، تصریح کرد: سرعت باید همراه با دقت باشد.

این نماینده ولی‌فقیه در راستای تولیدات کشاورزی، خواستار برنامه‌ریزی برای تولید برنج خشک آبی در گیلان شد و بیان کرد: دولت مجوز تولید برنج را تنها در استان‌های گیلان و مازندران صادر کرده و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

فلاحتی ضمن بیان این مطلب که  عرضه برنج باکیفیت گیلان به‌صورت فله‌ای مقرون‌به‌صرفه نیست، یادآور شد: برنج باکیفیت باید با برند سازی به بازار عرضه شود.

مشکلات موجود

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، ازجمله مشکلات حال حاضر در حوزه اراضی کشاورزی در استان را تغییر کاربری داشته و  در همین رابطه توضیح داد: بخش اعظم زندگی مردم در سایه کشاورزی و کشاورزان است و باید تدبیری برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی استان اندیشیده شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا