اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچجهاد کشاورزی

تولید سالانه ۸۶ تن قارچ خوراکی در کازرون

حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون طی سخنان خود اظهار کرد: ۹ واحد تولید قارچ خوراکی سالانه با ظرفیت تولید ۸۶ تن در شهرستان کازرون فعال است و قارچ‌های تولیدی در بازار داخلی این شهرستان مصرف می‌شود.

قارچ دکمه‌ای؛ سردمدار تولید

این مقام مسئول ضمن اشاره به تقاضای بازار، تولید قارچ دکمه‌ای در بین تولیدکنندگان قارچ خوراکی را بیشتر اعلام کرد و افزود: پرورش قارچ خوراکی موجب اشتغال ۲۰ نفر در شهرستان کازرون شده است و قریب به‌اتفاق واحدهای تولید قارچ خوراکی تسهیلات دریافت کرده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون پیرامون پتانسیل این صنعت عنوان کرد: تولید قارچ خوراکی ازجمله طرح‌های اشتغال‌زایی است که توجیه اقتصادی مناسب دارد، اضافه کرد: واحدهای اشتغال خانگی می‌توانند سالانه ۵ تا ۱۰ تن قارچ تولید کنند که با توجه به نحوه مدیریت و سطح تولید
آن می‌توانند درآمد قابل‌توجهی را نیز کسب کنند.

اطلاعات بیشتر

رشیدی در ادامه سخنان خود  گفت: علاقه‌مندان به پرورش قارچ خوراکی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با گذراندن دوره‌های آموزشی لازم،  گرفتن مجوز و استفاده از تسهیلات ابلاغی در ماه‌های آینده و اشتغال در این بخش، به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون مراجعه نمایند. شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شیراز قرار دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا