اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

تولید ۱۹۵ هزار تن محصول باغی سالانه در چهارمحال و بختیاری

شرایط آب و هوایی چهارمحال بختیاری متناسب بارویش قارچ است و این امر زمینه را برای توسعه واحدهای تولید قارچ در این استان فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری هاگ، رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ذبیح‌الله غریب با اعلام تولیدی سالانه محصولات باغی استان، بالغ‌بر ۱۹۵ هزار تن، اظهار داشت: توسعه باغات از مهم‌ترین برکات انقلاب اسلامی در این استان به شمار می‌رود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: چهارمحال و بختیاری به برکت انقلاب اسلامی در تمام بخش‌ها ارتقا یافته است.

غریب در رابطه با تولیدات بخش شیلات استان گفت:  چهارمحال و بختیاری در بخش شیلات رتبه اول را در تولید ماهی سردآبی کشور دارد. ذبیح‌الله غریب در ادامه سخنان خود در همین راستا با اشاره به فعالیت ۴۲۰ مزرعه پرورش ماهی در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰۰۰ تن ماهی قزل‌آلا در چهارمحال و بختیاری تولیدشده است.

تولید سالانه ماهی

وی ادامه داد: در حال حاضر سالانه ۲۴ هزار تن ماهی در استان چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود. رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به صادرات ماهی تولیدی چهارمحال و بختیاری به خارج از کشور، خاطرنشان کرد: ماهی تولیدی این استان به کشورهای روسیه و امارات صادر می‌شود.

گفتنی است چهارمحال و بختیاری رتبه ششم تولید قارچ کشور را دارد. معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در همین رابطه عنوان کرد: ۷۰۰۰ تن قارچ سالانه در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود. حسین برزگر با اشاره به میزان تولید سالانه بالغ‌بر ۷۰۰۰ تن قارچ، اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری رتبه ششم تولید قارچ کشور را دارد.

واحدهای تولیدی استان

برزگر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ واحد صنعتی تولید قارچ خوراکی و ۱۵۰ واحد خانگی تولید قارچ خوراکی در این استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های جدید در این بخش میزان قارچ تولیدی چهارمحال و بختیاری افزایش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به شرایط مناسب جوی موجود در استان تصریح کرد: شرایط آب و هوایی چهارمحال بختیاری متناسب بارویش قارچ است و این امر زمینه را برای توسعه واحدهای تولید قارچ در این استان فراهم کرده است. او در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر چهارمحال و بختیاری رتبه ۵ کشور در میزان تولید قارچ را دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا