اخبار صنعت قارچکارآفرینی در حوزه قارچ

راه اندازی‌کارگاه قارچ در اشکفتک

کارگاه قارچ دکمه‌ای به‌منظور تولید و اشتغال‌زایی در اشکفتک، از توابع استان چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ سجادبیاتی از بسیجیان پایگاه ابوذر غفاری و عضو هیئت رزمندگان اسلام اشکفتک در عنوان این خبر گفت: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری برای رشد علمی شکوفایی اقتصادی و خودکفایی کشور و لزوم ترویج و توسعه طرح‌های اقتصاد مقاومتی که علاوه بر تقویت رویه خودکفایی برطرف‌کننده مشکلات اقتصادی کشور بوده و راهکار برون‌ رفت از رکود تورمی است، کارگاه قارچ دکمه‌ای علی‌رغم مشکلات زیاد در اشکفتک راه‌اندازی شد.

شروع به‌کار این واحد تولیدی

این بسیجی کارآفرین و موفق در رابطه با نحوه شروع فعالیت این واحد تولیدی اضافه کرد: با مساعدت بسیج و هیئت رزمندگان اسلام اشکفتک برای کارآفرینی اقدام به راه‌اندازی کارگاه قارچ دکمه‌ای درمساحت ۲۵۰ مترمربع و با ظرفیت ۲۰ تن کمپوست شد. وی هزینه‌های اولیه برای راه‌ اندازی این کارگاه اعم از خرید کمپوست، خاک، سبد، و… را بالغ‌بر ۱۱۰ میلیون ریال اعلام کرد.

میزان تولید و اشتغال‌زایی

بیاتی همچنین در رابطه با میزان تولیدی این واحد افزود: اقدامات لازم برای فرایند تولیدی بالغ‌بر ۱۳۰۰ کیلو قارچ صورت گرفته و در همین راستا برای ۳ نفر به‌صورت مستقیم و ۳ نفر به‌صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از همکاری بسیج جامعه مهندسین و سازندگی استان در خصوص معرفی مشاوره تصریح کرد: محصول تولیدشده با کمترین هزینه به‌دست مصرف‌کننده می‌رسید.

این کارآفرین بسیجی و خوش‌اخلاق ادامه داد: دوره تولید همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال ۹۷ آغاز و اولین فلش تولید در ۲۴ اسفند سال گذشته با حدود ۸۰۰ کیلو برداشت انجام شد.

او برنامه‌های اجرایی را این‌گونه عنوان کرد: در فلش دوم که ششم فروردین سال جاری صورت گرفت حدود ۳۵۰ کیلو برداشت شد و سوم فلش به فضل خداوند سبحان ۱۴ فروردین ۹۸ انجام می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا