اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچجهاد کشاورزی

رشد ۵۰ درصدی تولید قارچ خوراکی در آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد : دولت از واحدهای صنایع تبدیلی در بخش قارچ خوراکی حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- رسول جلیلی  در تشریح سخنان خود این‌چنین عنوان کرد: با توجه به اینکه احداث واحد فرآوری و صنایع تبدیلی در افزایش تعداد واحدهای تولید قارچ مؤثر است سازمان جهاد کشاورزی و دولت از واحدهای صنایع تبدیلی در بخش قارچ حمایت می‌کند.

ظرفیت‌های استان

جلیلی با بیات  اینکه در حال حاضر ۷۰ و احد تولید قارچ خوراکی فعال و نیمه فعال در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: در این تعداد واحد تولیدی تعداد ۲۵۰ الی ۳۰۰ نفر مشغول به‌کار هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ضمن عنوان این مطلب که  ۱۰ واحد صنعتی درزمینه فرآوری و تبدیل و دسته‌بندی قارچ خوراکی در استان فعالیت دارند، اظهار کرد: در صورت احراز شرایط لازم و اخذ پروانه تأسیس بدون محدودیت، تسهیلات به متقاضیان تولید قارچ خوراکی استان پرداخت می‌شود.

تولید استان

جلیل همچنین در ادامه صحبت‌های خود در خصوص میزان تولید قارچ خوراکی در استان تصریح کرد: در سال گذشته حدوداً ۳۰۰۰ تن قارچ تولیدشده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی در خصوص صادرات استان این‌چنین عنوان کرد: بخش عمده محصول تولیدشده در استان مصرف می‌شود و صادرات خارج از استان و کشور چشمگیر نیست.

در پایان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی این نکته را یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در جهت گسترش و آگاهی بخشی به پرورش‌دهندگان قارچ در استان صورت می‌گیرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا