اخبارجهاد کشاورزی

شکوفایی رونق تولید توسط بانوی کار آفرین روستایی

کارشناس ترویج و صندوق خرد زنان روستایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رستم گفت: شکوفایی رونق تولید توسط بانوی کار آفرین روستایی نمونه این شهرستان با تولید ۱۲۰۰ کیلوگرم قارچ دکمه ای نمونه عینی رسیدن زنان روستایی این شهرستان به مرز خود باوری است.

فوزیه دشتی در این خصوص اظهار کرد: پرورش قارچ دکمه ای توسط بانوی کار آفرین سیده نسرین سادات در روستای بابامیدان این شهرستان دو سال است بر روی مدار تولید قرار گرفته است.

وی تلاش این کارآفرین خوش ذوق را به همراه سیده کلثوم سادات “مدیر کنترل کیفی” این مجموعه تولیدی به مساحت ۸۰ متر مربع را قابل ستایش دانست و بیان کرد: در هر دوره پرورش این محصول بازار پسند قریب به ۱۲۰۰ کیلوگرم قارچ دکمه ای تولید و روانه بازار مصرف می شود که در صورت ارایه تسهیلات بیشتر و گسترش آن می تواند روح رونق تولید و اشتغال زایی را در سطح شهرستان به معنی واقعی تعریف نماید.

دشتی ظرفیت های شهرستان رستم را با توجه به آب و هوای مطلوب برای کشت های گلخانه ای کوچک مقیاس در انواع تولید محصولات سالم بسیار بالا توصیف نمود و تصریح کرد: با تشویق، ترغیب و آموزش های لازم مشاغل خانگی برای زنان روستایی می توان ضمن ایجاد شغل و کمک به اقتصاد جامعه و خانوارهای روستایی، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری نمود.

منبع: مهرنما فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا