جهاد کشاورزی

معرفی 26 واحد متخلف پرورش قارچ شهرستان ری به مراجع قضایی

واحدهای متخلف پرورش قارچ شهرستان ری

معرفی 26 واحد متخلف پرورش قارچ هاگ: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: ۲۶ واحد پرورش قارچ خوراکی به دلیل انحراف از طرح و تغییر کاربری زراعی و باغی طی هفته گذشته به مراجع قضایی معرفی شدند.

جبرئیل برداری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این واحدها دارای پروانه تاسیس پرورش قارچ در سطح شهرستان ری بودند که به دلیل انحراف از طرح به سایر کاربری های مانند انبار و سوله توسط بازرسان اداره جهاد کشاورزی شناسایی و صاحبان آن به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه پایش واحدهای تولیدی کشاورزی توسط بازرسان مربوطه به صورت مستمر و هوشمندانه در شهرستان ری انجام می شود، خاطرنشان کرد: متخلفان باید بدانند که بازرسان جهاد کشاورزی به همراه کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی و اداره منابع طبیعی در راستای رسیدگی به پرونده های تبصره چهار با هرگونه تخلف نظیر تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می کنند.

برداری با تاکید بر حفاظت از اراضی کشاورزی استان، افزود: طرح هایی مانند ساخت کارخانه پرورش قارچ نباید بهانه ای برای تغییر کاربری اراضی توسط افراد سودجو و متخلف شود. معرفی 26 واحد متخلف پرورش قارچ به مراجع غذایی.

وی اضافه کرد: جهاد کشاورزی شهرستان ری با هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی که مانع از تولید محصولات کشاورزی شود به شدت برخورد می کند.

برداری اضافه کرد: تیم های گشتی جهاد کشاورزی شهرستان ری به صورت شبانه روزی محدوده‌های این منطقه را رصد و با متخلفان در امر ساخت و ساز غیر مجاز  و تغییر کاربری برخورد می کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهر ری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است که جزو منطقه 20 شهرداری تهران به حساب می آید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا