اخبار صنعت قارچاخبار علمی حوزه قارچ

پیشنهاد ناسا برای ساخت‌وساز در ماه

ناسا پیشنهاد داده است که از قارچ برای ساخت‌وساز در کره ماه استفاده شود؛ چراکه قارچ‌ها قابلیت حمل آسان دارند و با رشد کامل، ساختاری مستحکم پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- دانشمندان ناسا پیشنهاد داده‌اند که از قارچ برای رشد زیستگاه‌ها در سطح ماه و مریخ استفاده شود. بخش‌هایی از بدنه قارچ‌ها ساختاری پیچیده و شبیه نخ دارند که می‌توان از آنها برای ساخت‌وساز استفاده کرد. این سازه‌های گنبدی شکل قارچ‌ها از سه لایه تشکیل‌شده است که شامل یخ-آب، سیانوباکتری ها و مسیلیا می‌شود.

با شناخت از این لایه‌های ساختاری قارچ‌ها مرکز تحقیقات “ایمز” ناسا در «سیلیکون ولی» کالیفرنیا در حال طراحی راه‌های استفاده از قارچ‌ ها برای ساخت زیستگاه در ماه است.

قارچ‌ها خودشان می‌توانند بدون نیاز به نیروی انسانی توسعه پیدا کنند و به خاطر وزن سبکشان قابلیت حمل و جابه‌جایی دارند. به‌علاوه می‌توان آنها را در پک‌هایی گنجاند که برای استفاده تنها لازم باشد مقداری آب به آن اضافه کرد تا گسترده شود.

لایه سیانوباکتری ها با فتوسنتز می‌توانند برای فضانوردان تولید آب و اکسیژن داشته باشند. ناسا با انجام آزمایش روی قارچ‌ها پیشنهاد داده از این ساختارها برای ساخت‌وساز در زمین هم استفاده شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا