اخبار علمی حوزه قارچ

چین موفق به تولید قارچ با روش مصنوعی شد

این قارچ پس از پخته شدن دارای طعم و مزه بسیار مطبوعی است

روش پرورش قارچ احتمالا از چین به سایر کشورهای مختلف منتقل شده و توسعه یافته است. چین موفق به تولید قارچ با روش مصنوعی شده است.

درحال‌ حاضر در بیشتر کشورها به ویژه کشورهای آسیای جنوب شرقی که مزارع برنج دارند، تحت شرایط کنترل‌شده تولید می‌شود. تولید قارچ با روش مصنوعی حاصل دسترنج چینیان است.

قارچ چینی، قارچی است کاه دوست، که در مناطق معتدل و گرمسیری رشد می‌کند.این قارچ برروی کاه و کلش به ویژه کاه برنج رشد می‌کند، در مناطق روستایی که کاه و کلش برنج وجود دارد نیز تولید قارچ به روش‌های سنتی صورت گرفته و به عنوان یک محصول فرعی کشاورزان و روستاییان به حساب می‌آید.

این قارچ پس از پخته شدن دارای طعم و مزه بسیار مطبوعی است و به همین دلیل در کشورهایی که این قارچ تولید می‌شود مردم آن را به قارچ دکمه‌ای ترجیح می‌دهند.

قارچ چینی قارچی است با رشد سریع که دارای ساقه گوشتی و کشیده به طول 3 تا 8 سانتیمتر بوده و کلاهک آن به رنگ خاکستری تیره می باشد. کلاهک تخم مرغی، استکانی با مرکز برآمده می باشد که رنگ آن تیره تر از حاشیه می باشد. دارای تیغه های مخفی و آزاد بوده که ابتدا سفید رنگ است و پس از رشد کامل به رنگ قرمز مایل به قهوه ای در می آید. ساقه قارچ حالت مخروطی شکل دارد که ابتدا سفت و گوشتی بوده و با گذشت زمان توخالی، خشک و فیبری می شود و رنگ آن قهوه ای کم رنگ در می آید

اخبار علمی در حوزه قارچ را با هاگ دنبال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا