اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچ

کاهش ۴۵ درصدی فروش قارچ

از کاهش حدود ۴۵ درصدی فروش قارچ در کشور خبر داد و گفت: تولیدکنندگان توان پرداخت حق بیمه و سود و جریمه تسهیلات بانکی را ندارند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- محمدحسن افشار، رئیس هیئت‌مدیره تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تولید کشور، اظهار کرد: تولید قارچ نیز مانند بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی تحت تأثیر منفی شیوع ویروس کرونا و اثرات آن بر بازار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: قارچ به‌عنوان یکی از محصولات اصلی در رستوران‌ها، فست فودها و هتل مورد مصرف قرار می‌گیرد که اکنون با افت شدید سفارش روبه‌رو شده است. به گفته افشار؛ ۳۰ درصد از قارچ تولیدی در رستوران‌ها و فست فودها و ۱۰ تا ۱۵ درصد در هتل‌ها مصرف می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه مصرف خانگی قارچ نیز سیر نزولی به خود گرفته است، افزود: با توجه به تأکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عدم خروج مردم از منزل شاهد کاهش تقاضای مصرف قارچ در بخش خانگی نیز هستیم.

افشار همچنین از کاهش چشمگیر قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: کاهش تقاضا موجب شده قیمت هر کیلوگرم قارچ از ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان به ۶ تا ۷ هزار تومان کاهش یابد.

وی تصریح کرد: کاهش قیمت قارچ به نصف موجب شده تولیدکنندگان قارچ دچار بحران اقتصادی شدید شوند تا جایی که توان پرداخت هزینه‌های جاری خود را ندارند. افشار از دولت خواست که علاوه بر دادن مهلت برای بازپرداخت تسهیلات به بعد از بحران شیوع ویروس کرونا، به دلیل شرایط بد اقتصادی تولیدکنندگان قارچ سود و جریمه آن‌ها را نیز ببخشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا