صادرات قارچ خوراکی و دارویی

اختصاص ۲۵ درصد تولید قارچ به صادرات

در نظر داریم که ۲۰ درصد سهم تولید و صادرات را افزایش دهیم

اختصاص ۲۵ درصد تولید قارچ به صادرات، سالیانه ۱۸۰ هزار تن قارچ در کشور تولید می‌شود که از این میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد سهم صادرات است که در سال گذشته، قبل از شیوع ویروس کرونا محقق شد.


به گزارش خبرگزاری هاگ- رجبی رئیس پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی درباره آخرین وضعیت تولید قارچ اظهار کرد: روزانه ۲۰ تا ۴۰ تن قارچ
به کشورهای عراق، امارات، کویت، قطر، روسیه و کشورهای CIS صادر می‌شود.

رجبی در خصوص اختصاص ۲۵ درصد تولید قارچ به صادرات اظهار کرد: بعد از پشت سر گذراندن بحران کرونا در نظر داریم که ۲۰ درصد سهم تولید و صادرات را افزایش دهیم. به گفته این مقام
مسئول، تلاش بر آن است که با ورود تکنولوژی و بومی کردن آن، تولید قارچ را در کشور ارتقا دهیم.

قارچ فله در دنیا جایگاه خاصی ندارد

او قیمت تمام‌شده هر کیلو قارچ را ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو قارچ فله برحسب کیفیت ۱۳۵۰۰
تا ۱۵۰۰۰ تومان، قارچ بسته‌بندی یک کیلویی ۲۴ هزار تومان، قارچ ۴۰۰ گرمی ۱۲۸۰۰ تومان و ۲۰۰ گرمی ۵۸۰۰ تومان است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی در پایان با اشاره به اینکه قارچ فله در دنیا جایگاه خاصی ندارد، تصریح کرد: جایگاه قارچ فله
در دنیا ۳۰ درصد و در کشور ما ۷۰ درصد است که امیدواریم سهم قارچ فله در کشور ما کاهش یابد.

صادرات قارچ دكمه‌ای ايران

ایران هشتمین کشور تولید کننده قارچ دکمه ای از 10کشور برتر در صنعت تولید قارچ است. 135 هزار تن در سال میزان تولید قارچ دکمه ای در کشور است.(۲۶ فروردین ۱۳۹۹ )

صادرات قارچ به کویت

به گزارش هاگ، از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان تا کنون صادرات قریب به ۱۱۰ تن از انواع محصولات کشاورزی من جمله قارچ از اهواز به کشور کویت صورت گرفته است.

صادرات قارچ به کویت
صادرات قارچ به کویت
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهواز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۱۱۰ تن صادرات انواع محصولات کشاورزی اعم از بامیه، قارچ، گل مریم، میوه خشک از طریق فرودگاه شهرستان اهواز به مقصد کشور کویت ارسال شده است.

غانمی افزود: پس از بازدید و بررسی محموله‌ها توسط مسئول قرنطینه شهرستان، ۳۰ نسخه گواهی بهداشت نباتی، جهت محموله‌های مذکور صادر شده است.

به گفته مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: سال گذشته ۴۳۷ هزار و ۵۲۲ تن محصول کشاورزی از خوزستان به خارج از کشور صادر شد.(۲ شهریور ۱۴۰۱)

 

اخبار صادرات قارچ را در هاگ بخوانید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا