اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

افزایش تولید ۹۰۰ تنی قارچ گیلان تا پایان سال جاری

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان در رابطه با تولیدات قارچ در این استان عنوان کرد: تا پایان امسال، توان تولید قارچ استان، معادل ۹۰۰ تن افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری هاگ- منوچهر پارسافر مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان در توضیحات بیشتر این خبر اضافه کرد: پرورش قارچ در مقایسه با ۱۰ سال پیش در گیلان بسیار رونق گرفته و از ۲ واحد پرورش به ۱۴ واحد صنعتی رسیده است.

این مقام مسئول ظرفیت میزان تولید سالانه قارچ در گیلان را ۲ هزار و ۸۶۰ تن به ارزش اقتصادی ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و در همین رابطه اعلام کرد: سهم تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی گیلان از تولید قارچ ۳۲۰ تن است.

آینده صنعت تولید قارچ در استان

پارسافر در مورد آینده این صنت در استان توضیح داد: با افتتاح ۲ واحد در دست‌ساخت تا پایان امسال، توان تولید این ماده ارزشمند غذایی در استان ۳۰ درصد معادل ۹۰۰ تن افزایش خواهد یافت. وی در ادامه در خصوص فعالیت‌های انجام‌شده توضیح داد: مقدمات اولیه برای تشکیل تعاونی تولیدکنندگان قارچ گیلان در حال انجام است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان بابیان اینکه نیاز سالانه کمپوست واحدهای تولید قارچ استان ۱۵ هزار تن است، خاطرنشان کرد: تنها کارخانه کمپوست تولید قارچ گیلان فقط ظرفیت ۵ هزار تن کمپوست را در سال دارد و بقیه نیاز گیلان از استان‌های دیگر تأمین می‌شود.

این مقام مسئول در تکمیل سخنان خود درباره اشتغال‌زایی های این فعالیت‌ها گفت: پرورش قارچ در گیلان برای ۵۲۷ نفر هم به‌طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر غیرمستقیم، شغل ایجاد کرده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا