آشپزیغذاهای ملل

بلانکت بال مرغ با قارچ

برای تهیه بلانکت بال مرغ با قارچ مواد زیر را تهیه کنید.

مواد لازم:

  1. قارچ تازه: 500 گرم
  2. پیاز ریز سفید: 500 گرم
  3. هویج: 500 گرم
  4. بال مرغ:1 کیلوگرم
  5. کره: 100 گرم
  6. آرد سفید: 1 ق س
  7. خامه: 150 گرم
  8. زرده تخم‌مرغ: 2 عدد
  9. آب‌لیمو: 2 ق س

 

طرز تهیه:

بال های مرغ را بعد از تمیز کردن و شستن با 50 گرم از کره کمی سرخ می کنیم. 2 لیوان آب ، کمی نمک و فلفل در صورت تمایل کمی خردل و یا دارچین به آن اضافه می کنیم ، می گذاریم با حرارت ملایم بپزد .

هویج را پوست‌کنده 4 قسمت تقسیم می‌نماییم. هویج و پیاز را کنار بال مرغ می‌ریزیم و دسته سبزی‌های معطر را هم در ظرف، کنار سایر مواد می‌گذاریم. در ظرف را می‌بندیم و آن را روی حرارت ملایم می‌گذاریم تا بپزد، ولی زیاد پخته و له نشود. قارچ را هم خردکرده، می‌شوییم و خشک می‌نماییم، بعد آن را با 25 گرم از کره، کمی سرخ می‌نماییم، کمی نمک و فلفل نیز به آن می‌زنیم و داخل قابلمه می‌ریزیم.

معمولا قارچ بعد از جوشیدن کمی آب می اندازد ، باید بعد از آماده شدن و پختن همه موارد در حدود 1 لیوان آب داشته باشد ، دسته سبزی را از ظرف خارج می کنیم ، آرد را با بقیه کره کمی سرخ می کنیم و داخل ظرف می ریزیم ، هم می زنیم تا سس غذا کمی غلیظ شود.

زرده تخم مرغ را با کمی نمک هم می زنیم ، آبلیمو را با زرده مخلوط می کنیم و کم کم داخل بلانکت می ریزیم. کافی است زرده فقط داغ شود ، ولی نجوشد ، بلانکت را از روی آتش بر می‌داریم و خامه را دور از آتش با بلانکت مخلوط می‌نماییم و در ظرف مناسبی می کشیم.

چند دستور العمل خوشمزه با قارچ
>

نوش جان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا