دانستنی‌هاقارچ و خانواده

تاثیرات مثبت سیلوسایبین در اروپا

درمان افسردگی با سیلوسایبین

بر اساس مطالعه‌ای که در  کشورهای خارجی صورت گرفت این تحقیقات نشان داد که برخی از بیماری‌های روانی را می‌توان با کمک سیلوسایبین برطرف کرد.

سیلوسایبین در سال‌های اخیر به کانون موج جدید تحقیقات تبدیل شده است. مطالعات عصبی و رفتاری نشان می‌دهد که درمان روانگردان ممکن است به کاهش اختلالات خلقی مانند افسردگی و اضطراب کمک کرده و بخشش ، پذیرش و قدردانی را تقویت کند.

در گذشته، حتی دانشگاه هاروارد یک پروژه Psilocybin (سیلوسایبین ) داشت، که در آن محققان مشهور تیموتی لاری و ریچارد آلپرت آزمایش هایی را انجام دادند.

تحقیقات دانشگاه زوریخ

درحال حاضر دانشمندان در مطالعه‌های جدید از دانشگاه زوریخ عکس برداری‌هایی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد آیا ترکیب مدیتیشن  با psilocybin (سیلوسایبین ) – ماده شیمیایی موجود در قارچ های جادویی – ممکن است بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد؟ و حتی بعد از مصرف همچنان تاثیر خود را بر مغز حفظ کند؟

در مطالعه دانشگاه زوریخ ، 38 مراقب بزرگسال با تجربه، به طور تصادفی به یک گروه روانگردان یا گروه کنترل دارونما اختصاص داده شدند. آنها پس از رفتن در یک گروه مدیتیشن سکوت پنج روزه شرکت کردند. در روز چهارم ، هرکدام یک دوز psilocybin یا دارونما (لاکتوز) دریافت کردند.

در قبل و بعد از رفتن به مدیتیشن ، اعضای هر دو گروه پرسشنامه‌های مربوط به تجربیات و برداشت‌های خود را تکمیل کردند و تحت اسکن مغزی fMRI قرار گرفتند. در طی اسکن از آنها خواسته شد سه نوع رفتار مختلف را با حالت بسته به چشم خود انجام دهند ، توجه متمرکز و آگاهی آزاد را انجام دهند.

هر نوع حرکت به مدت هفت دقیقه انجام شد. چهار ماه بعد ، آنها یک بررسی درباره تغییرات در نگرش ، روحیه ، رفتار و تجربیات اجتماعی خود را انجام دادند.

نکته جالب توجه این است که مراقبین با تجربه در گروه psilocybin چهار ماه بعد عملکرد اجتماعی بهتر را گزارش کردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا