دانستنی‌هاقارچ و خانواده

هاگ سیلوسایبین چیست؟

همه آنچه درباره هاگ مجیک ماشروم می‌خواهید بدانید!

هاگ‌های سیلوسایبین واحدهای تولید مثلی تک سلولی کوچکی هستند که توانایی تبدیل شدن به بدن‌های گوشتی و میوه‌دار قارچ‌های جادویی روانگردان را دارند. می‌توانید این قارچ‌های توهم‌زا را در حال رشد در کف جنگل‌ها یا کنده‌های پوسیده در سراسر دنیا پیدا کنید. هرچند توصیه ما این است که مجیک ماشروم های پیدا شده را نخورید مگر اینکه قارچ‌شناس ماهری باشید؛ زیرا خوردن قارچ اشتباهی می‌تواند کشنده باشد.

هاگ سیلوسایبین چیست؟

حدود 200 گونه قارچ از نوع مجیک ماشروم در دنیا وجود دارد که حاوی سیلوسایبین هستند . آنها از هاگ‌ها رشد می‌کنند که گاهی اوقات هاگ سیلوسایبین یا هاگ مجیک ماشروم نامیده می‌شود. در بسیاری از نقاط جهان خرید و فروش این هاگ‌ها قانونی است زیرا هاگ‌های سیلوسایبین در واقع حاوی سیلوسایبین نیستند، هر چند در همه جا چنین نیست. (برای آگاهی از نقاطی در دنیا که در آن مجیک ماشروم قانونی است به این مقاله مراجعه کنید)

سیلوسایبین تا زمانی که هاگ‌ها جوانه زده و شروع به تولید میسلیوم نکنند، در قارچ وجود ندارد. این شبکه توری مانند، از نخ‌های قارچی تشکیل شده و در طبیعت، میسلیوم در زیر زمین یا در تنه درختان در حال پوسیدگی رشد می‌کند و باعث تولید میوه‌های قارچ می‌شود. به این ترتیب، وقتی هاگ‌های سیلوسایبین جوانه می‌زنند و به قارچ تبدیل می‌شوند، غیرقانونی محسوب می‌گردند.

از کجا می‌توان هاگ سیلوسایبین را تهیه کرد؟

هرچند می‌توانید هاگ‌های سیلوسایبین را خودتان استخراج کنید، اما ممکن است خرید آنلاین آنها آسان‌تر باشد. به گوگل سر بزنید و لیست بلندبالایی از تامین کنندگان آماده برای فروش سرنگ یا چاپ را پیدا خواهید کرد. یک سرنگ اسپور سیلوسایبین شامل یک سرنگ خوراکی حاوی آب و هاگ قارچ است. هاگ‌های چاپ‌شده تکه‌های کاغذی هستند که هاگ‌ها روی آنها مهر زده می‌شود. این کار معمولا با گذاشتن یک کلاه قارچ تازه روی کاغذ انجام می‌شود، که در این حال هاگ‌ها از روی قارچ به کاغذ منتقل می‌گردند. البته چنین هاگ‌های خشک شده هستند و در موقع استفاده باید هیدراته شوند. برای مطالعات علمی خرید و فروش این هاگ‌ها قانونی است اما برای پرورش قارچ جادویی در اکثر نقاط جهان این کار ممنوع است.

چطور هاگ سیلوسایبین را رشد دهیم؟

اگر شما علاقه‌مند به پرورش هاگ‌های سیلوسایبین خود هستید، ابتدا باید بررسی کنید که انجام آن در کشور شما قانونی است یا خیر. در ایران خرید و فروش مجیک ماشروم غیرقانونی است، اما درباره هاگ‌های آن جرم‌انگاری نشده است. گام بعدی آماده‌سازی محیط لازم است. محیط پرورش هاگ باید کاملا استرلیزه باشد تا باکتریها یا کپک‌ها هاگ‌ها را آلوده نکنند و یا از رشد آنها جلوگیری نشود. همچنین به مجموعه‌ای از تجهیزات مانند ظروف پلاستیکی بزرگ، شیشه‌های کنسرو، زودپز یا کنسرو، آرد برنج قهوه ای یا ورمیکولیت، و سایر اقلام اولیه آشپزخانه نیاز دارید. ابزار ضروری را می‌توانید از هاگ‌مارکت تهیه کنید.

برای پرورش قارچ باید صبور باشید، بسته به گونه قارچ، میوه به صورت برجستگی‌های سفید ریز از میسلیوم قبل از جوانه زدن به پین‌​​های کوچک، ظاهر می‌شوند. بعد از حدود 5-12 روز، آنها برای برداشت آماده خواهند شد. شما باید آنها را درست قبل از  اینکه به رشد کامل برسند ببرید، زیرا با بالغ شدن قدرت خود را از دست می‌دهند.

آیا می‌توانم هاگ سیلوسایبین را بخرم؟

هنگام خرید آنلاین هاگ سیلوسایبین، باید مطمئن شوید که هاگ‌های سفارش داده شده را دریافت میکنید. از آنجایی که اینها غالبا محصولات غیرقانونی هستند، جستجو در فروش سایبری هاگ سیلوسایبین مثل سرگردانی در غرب وحشی است. هیچ تضمینی وجود ندارد که فروشنده اقداماتی را برای اطمینان از استریل بودن سرنگ‌های خود انجام دهد یا اینکه سرنگی که دریافت می‌کنید واقعاً حاوی هاگ باشد!

البته اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از دریافت محصول ایمن انجام دهید. به دنبال سایت‌هایی بگردید که اسپورها را صرفاً به منظور تحقیق، شناسایی یا آموزش به قارچ‌شناسان می‌فروشند. یا در انجمن‌های قارچ جستجو یا پرس و جو کنید. همچنین می‌توانید مستقیماً با یک مغازه تماس بگیرید تا در مورد هاگ‌های آن‌ها بپرسید، اما توجه داشته باشید که اگر بگویید قصد دارید هاگ‌ها را جوانه بزنید یا از آنها برای اهدافی غیر از مطالعه آنها استفاده کنید، ممکن است فروشنده آنها را به شما نفروشد. کشت هاگ سیلوسایبین هنوز در ابهام برای جرم بودن قرار دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا