تولید و پرورش قارچ

توليد سالانه ١٢٠ تن قارچ در سربيشه

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه عنوان کرد: سالیانه ۱۲۰ تن قارچ در شهرستان سربیشه تولید و به شهرهای هم‌جوار صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هاگ- مریم جوادی‌بایگی در ادامه توضیحات خود ضمن اشاره به فعالیت یک واحد تولید قارچ در این شهرستان، بیان کرد: این واحد هم‌اکنون ۱۰ سالن به مساحت هر سالن ۱۲۰ مترمربع فعالیت دارد.

این مقام مسئول سربیشه در رابطه با ظرفیت‌های این واحد تولیدی گفت: این واحد سالانه ۱۲۰ تن قارچ برداشت و به داخل و خارج استان صادر کرده و توانسته برای ۱۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کند.

انتخاب به‌عنوان نمونه استانی

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه با اشاره به کیفیت تولیدات این مجموعه تصریح کرد: این مجموعه پرورش قارچ در سال گذشته به‌عنوان نمونه استانی انتخاب‌شده است.

جوادی‌بایگی در توضیحات خود پیرامون قارچ‌های پرورشی اضافه کرد: اصلی‌ترین تفاوت میان قارچ‌های طبیعی و قارچ‌های پرورشی در این است که در هر زمان قارچ‌های پرورشی قابلیت تولید دارند و این اطمینان وجود دارد که خوراکی هستند.

از شاخصه‌های این محصول شگفت‌انگیز

این مقام مسئول سربیشه با اشاره به اهمیت غذایی این محصول خوراکی افزود: این قارچ‌ها با این‌که از بقایای مواد زاید گیاهی و صنعتی تغذیه می‌کنند اما سرشار از پروتئین، کلسیم، فسفر و ویتامین و انواع اسیدهای آمینه ضروری هستند که از همین رو دارای ارزش غذایی بالا بوده و به‌عنوان طلای سفید معروف هستند.

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه همچنین استفاده از کمپوست باقی‌مانده از پرورش این محصول به‌عنوان یک کود کامل و مکمل در بحث باغات و محیط‌های گلخانه‌ای به‌عنوان سطح بستر و محیط کشت را از دیگر خواص پرورش قارچ دانست.

جوادی‌بایگی در آخر این موضوع را خاطرنشان کرد: این واحد در سال ۸۴ با راه‌اندازی یک سالن به مساحت ۱۱۰ مترمربع و با ظرفیت تولید ۳ تن قارچ در هر دوره در روستای هریوند آغاز به‌کار کرده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا