جهاد کشاورزی

توليد ٥٦٢ تن قارچ خوراكی در واحدهای توليدی شهرستان بابل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل در سخنان خود درباره تولیدات قارچ در این شهرستان از تولید سالانه ۵۶۲ تن قارچ خوراکی در واحدهای تولید قارچ خانگی و یک واحد صنعتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هاگ  ، سید احمد طاهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل در توضیحات خود این‌چنین گفت: سالانه ۵۶۲ تن قارچ خوراکی در ۱۶ واحد تولید قارچ خانگی و یک واحد صنعتی در شهرستان بابل تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود.

قارچ، منبع پروتئین

این مسئول با اشاره به فواید مصرف این محصول خوراکی، ادامه داد: قارچ‌های خوراکی به‌ویژه قارچ تازه حاوی مقادیر فراوان پروتئین موردنیاز بدن بوده که از این نظر میزان پروتئین آن ۲ برابر پروتئین اغلب سبزیجات و سایر حبوبات است.

طاهری ضمن تأکید بر اهمیت شرایط تولید این محصول، به مصرف‌کنندگان آن توصیه کرد قارچ مصرفی موردنیاز خود را از مراکز معتبر و به‌صورت بسته‌بندی‌های بهداشتی تهیه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل همچنین با اشاره به طرح‌های آشنایی با تولید این محصول خوراکی، از برگزاری کارگاه‌های آموزشی تئوری و عملی برای علاقه‌مندان پرورش قارچ این شهرستان خبر داد و  خاطرنشان کرد: با بهره‌مندی فراگیران از نحوه درست پرورش قارچ شاهد تولید در مقیاس بالاتر، اشتغال‌زایی در این زمینه و رشد اقتصادی باشیم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا