اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

تولیدات قارچ خوراکی در استان مرکزی امسال به ۲۷۰۰ رسید

۵۷ واحد تولید قارچ دکمه‌ای خوراکی شامل ۵ واحد صنعتی و ۵۲ واحد نیمه‌صنعتی در تفرش، آشتیان، اراک، فراهانو خنداب فعالیت دارند. گفتنی است که تولید قارچ دکمه‌ای در استان مرکزی برای ۱۲۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌‌زایی به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از صداوسیمای مرکز اراک؛ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی طی اظهارات خود عنوان کرد: این میزان تولید به دلیل افزایش در واحد سطح نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد. پارسال ۲ هزار و ۴۰۰ تن قارچ در استان مرکزی تولید شد.

زارعی در خصوص واحدهای تولیدی استان اضافه کرد: ۵۷ واحد تولید قارچ دکمه‌ای خوراکی شامل ۵ واحد صنعتی و ۵۲ واحد نیمه‌صنعتی در تفرش، آشتیان، اراک، فراهان و خنداب فعالیت دارند. گفتنی است که تولید قارچ دکمه‌ای در استان مرکزی برای ۱۲۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه داشته است.

صادرات استان

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود در رابطه با صادرات استان توضیح داد: این محصول علاوه بر تأمین نیاز استان مرکزی به سایر استان‌ها و حتی عراق نیز صادر می‌شود. پرورش و تولید قارچ خوراکی به دلیل نیاز کم به آب و همچنین بهره‌وری بالا در واحد سطح، از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی می‌باشد و در این راستا مجوز فعالیت کارگاه‌های تولید این محصول در بازه زمانی کوتاه صادر و تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: اجازه ساخت‌وساز و تغییر کاربری شغلی در راستای حمایت از تولید صنعتی قارچ خوراکی صادر می‌شود و ۶۰ درصد اعتبار موردنیاز ایجاد این واحدها به‌صورت تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. استان مرکزی با ۹۰ هزار بهره‌بردار جزء ۱۰ استان برتر کشور، در بخش کشاورزی است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا