اخبارجهاد کشاورزی

تولید ۲۵۰ تنی قارچ خوراکی خراسان شمالی در بهار ۹۹

۹۷۵ تن قارچ سهم خراسان شمالی در یک سال

شریکیان گفت: از فروردین تا خرداد امسال حدود ۲۵۰ تن قارچ دکمه‌ای در استان خراسان شمالی تولید و روانه بازار مصرف شد که شهرستان اسفراین بیشترین میزان تولید را در این زمینه دارد.

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از ایرنا، مهندس محمدعلی شریکیان مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی میزان تولید سالانه محصول قارچ دکمه‌ای در این استان را ۹۷۵ تن اعلام کرد.

او میزان اشتغال در زمینه تولید قارچ استان را ۱۱۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۴۸ نفر در مشاغل خانگی و ۶۳  نفر نیز در واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی، تعداد کارگاه‌های صنعتی تولید قارچ استان را هفت واحد و تعداد کارگاه‌های خانگی را ۴۸ واحد عنوان کرد و گفت: بخش عمده کارگاه‌های تولید قارچ استان در شهرستانهای اسفراین، بجنورد و شیروان فعال است.

به گفته مهندس شریکیان با بهره برداری از ۲ واحد صنعتی تولید قارچ در سال گذشته، میزان تولید استان ۲ برابر رشد داشته است.

قارچ یکی از سالم ترین مواد غذایی است که می تواند در ترکیب رژیم غذایی مبتلایان به دیابت جای گیرد، قارچ چربی و کلسترول ندارد، مقدار کمی هیدرات کربن را در خود جای داده و از لحاظ داشتن پروتئین در سطح خوبی قرار دارد.  ویتامین، مواد معدنی، آب و فیبر هم از سایر ترکیبات موجود در قارچ هستند که به سلامت هرچه بیشتر بیماران مبتلا به دیابت کمک می کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا