اخبار صنعت قارچحوادث صنعت قارچ

تکذیب مسمومیت با قارچ در فارس

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز وقوع مسمومیت براثر مصرف قارچ در شیراز و فارس را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری هاگ اکبر اجرایی در جمع خبرنگاران توضیح داد: خبر بستری چند شهروند در بیمارستان‌های استان فارس به دلیل مسمومیت با قارچ سمی، غیرواقعی و شایعاتی بی‌اساس است.

او با تصریح این مطلب که تاکنون موردی از مسمومیت با قارچ از بیمارستان‌های استان فارس گزارش نشده است، به تماس‌های شهروندان با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص خبر شیوع مسمومیت قارچ‌های سمی اشاره‌کرده  و در همین رابطه اضافه کرد: نیاز است
شهروندان از بازنشر خبرهای غیرواقعی پرهیز کنند.

هشدار!

این پزشک در ادامه سخنان خود با تأکید بر جدی گرفتن هشدارهای مسئولینت، توصیه کرد: ضرورت دارد در صورت رفتن به دامان طبیعت، نه‌تنها از چیدن و خوردن قارچ‌های خودرو امتناع کنیم، بلکه نباید به آنها دست بزنیم و در صورت لمس باید از تماس دست با چشم، دهان و پوست خودداری کنیم.

وی همچنین ضمن بیان این مطلب که شهروندان تنها و حتماً از قارچ‌های بسته‌بندی‌شده دارای مشخصات بهداشتی و دارای تاریخ انقضا استفاده کنند، تأکید کرد هشدارها را کاملاً جدی بگیرند.

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه در ابتدای فصل بهار امسال به دلیل مسمومیت با قارچ سمی تعدادی از هم‌وطنان با مصرف قارچ سمی به اختلالات گوارشی مبتلا و به بیمارستان علی‌اصغر شیراز انتقال داده شدند که به نظر می‌رسد خبر در حال انتشار مربوط به همین مقطع زمانی و گذشته است.

این اخبار و گفته‌ها در حالی است که در طول روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر مسمومیت عده‌ای با قارچ در استان فارس و شیراز، روی شبکه‌های اجتماعی منتشرشده بود. امید است در شرایط این‌چنین دوستان به اخبار بی‌اساس دامن نزنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا