حوادث صنعت قارچ

تکذیب مسمومیت با قارچ در فارس

خبر بستری چند شهروند در بیمارستان‌های استان فارس به دلیل مسمومیت با قارچ سمی غیرواقعی است و تاکنون چنین موضوعی گزارش نشده و شایعات در این زمینه و بی اساس است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- دکتر اکبر اجرایی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،  ضمن اشاره به تماس‌ها و پیگیری‌های مکرر شهروندان با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به خبر شیوع مسمومیت قارچ‌های سمی اظهار داشت: نیاز است شهروندان از بازنشر خبرهای غیرواقعی پرهیز کنند.

مراقب قارچ‌های وحشی باشید

این پزشک همچنین در ادامه سخنان خود نسبت به مصرف قارچ‌های خودرو تأکید کرد: ضرورت دارد در صورت رفتن به دامان طبیعت، نه تنها از چیدن و خوردن قارچ‌های خودرو امتناع کنیم، بلکه نباید به آنها دست بزنیم و در صورت لمس باید از تماس دست با چشم، دهان و پوست خودداری شود و حتماً از قارچ‌های بسته‌بندی‌شده دارای تاریخ انقضا استفاده شود.

سوءتفاهم اتفاق افتاده!

این مقام مسئول با اشاره به مسمومیت‌های ناشی از مصرف قارچ سمی در ابتدای فصل بهار امسال  ، گفت: تعدادی از هم‌وطنان پس از مصرف قارچ سمی و مسمومیت بعدازآن دچار اختلالات گوارشی شده، که به بیمارستان علی‌اصغر شیراز انتقال داده شدند و به نظر می‌رسد خبر در حال انتشار مربوط به همین مقطع زمانی و گذشته است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا