اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزیسازمان نظام مهندسی

دستورالعمل نظام صدور پروانه‌های واحدهای گلخانه‌ای

اصلاحیه‌ی دستورالعمل نظام صدور پروانه‌های واحدهای گلخانه‌ای و قارچ‎‌های خوراکی توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.

به گزارش هاگ ، محمد علی طهماسبی ضمن اشاره به سهولت و اصلاح در  فضای کسب و کار گلخانه‌ای و  فرآیندهای صدور مجوز گلخانه‌ ها، ضمن بیان اینکه با این ابلاغ کلیه‌ی استعلامات غیرضروری اعم از استعلامات امور اراضی، پروانه چاه و یا حقآبه از شرکت آب‌وفاضلاب و سایر ارگان‌های مرتبط حذف می‌شود، ادامه داد: همچنین کلیه‌ی استعلاماتی که توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی از متقاضیان دریافت می شود مورد پذیرش بانک کشاورزی خواهد بود.

برنامه ابلاغی سال 1398

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به برنامه ابلاغی برای سال ۱۳۹۸ میزان احداث فضای گلخانه‌ای را ۵هزار و ۸۰۵ هکتار عنوان کرد، گفت: برای این منظور نیاز به ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری وجود دارد.

وی در مورد روند اجرای این طرح تصریح کرد: در مرحله اول با تامین ۵ هزار میلیارد تومان از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون برنامه بودجه کشور این مورد تامین می‌شود و مابقی در مراحل بعدی تخصیص و ابلاغ خواهد شد.

طهماسبی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: برای احداث واحد های گلخانه ای نیاز به پرداخت تسهیلات می باشد و  بر همین اساس برای احداث این واحدها ۸۰ درصد وام بانکی و ۲۰ درصد آورده اشخاص در نظر گرفته شده است.

وی در توضیح پایانی سخنان خود گفت: بخش اعظم سرمایه‌گذاری در توسعه گلخانه‌ها با مشارکت کارآفرینان و سرمایه گذاران به صورت خود اجرایی پیگیری می‌شود.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا