آشپزیغذاهای ملل

رامن بوقلمون

برای تهیه رامن بوقلمون مواد زیر را آماده کنید.

مواد لازم:

 1. روغن زیتون: 2 ق غ
 2. قارچ درشت خرد شده: 3 عدد
 3. پیاز خرد شده: 1/2 پیاز
 4. آب گوشت بوقلمون: 10 پیمانه
 5. نمک: به مقدار لازم
 6. ماکارونی نودل: 2 بسته
 7. تخم‌مرغ پخته شده: 4 عدد
 8. گوشت بوقلمون پخته شده: 2 پیمانه
 9. هویج خرد شده و پخته شده: 1/2 پیمانه
 10. پیاز تازه خرد شده: 1/4 پیمانه
 11. سس سویا: برای سرو
 12. روغن زیتون: برای سرو

 

طرز تهیه:

در این میان پیاز را به‌صورت نگینی خردکرده و به روغن‌زیتون بیفزایید، سپس قارچ را نیز به‌صورت ورقه‌ای برش داده و به پیاز سرخ‌شده بیفزایید و تفت دهید تا زمانی که قارچ و پیاز تیره‌رنگ شود. این کار تقریباً ۸ دقیقه زمان می‌برد.

آب‌گوشت بوقلمون را به قارچ و پیاز سرخ‌شده بیفزایید و حرارت را زیاد کنید تا آب‌گوشت به جوش بیاید. در این مرحله نسبت به طعم آب‌گوشت بوقلمون خود مقدار مناسب نمک به مخلوط بیفزایید و اجازه دهید آب‌گوشت به‌طور کامل جوشیده و گرم شود.

در این مرحله نودل‌های خود را به مخلوط آب‌گوشت بوقلمون و قارچ و پیاز بی افزایید زمانی که نودل‌ها پخته شدند، آن‌ها را از کاسه مخلوط آب گوشت بوقلمون بیرون آورده و به ظرف مناسب دیگری بریزید. این کار باعث می‌شود که نودل‌ها نرم بمانند و خشک نشوند.

در این میان هویچ‌ها را به‌صورت خلالی رنده کرده و با استفاده از مقداری روغن آن‌ها را بپزید. سپس گوشت بوقلمون پخته‌شده را نیز ریش‌ریش کرده و در کناری بگذارید. در این مرحله کاسه‌های سرو خود را آماده کرده و سپس مقداری نودل پخته‌شده در کاسه‌های سرو ریخته و سپس مقداری هویج پخته‌شده، مقداری بوقلمون پخته‌شده و نصف تخم مرغ را به ظرف‌های سرو بریزید.

طرز تهیه سوفله قارچ
>

در این مرحله آب گوشت داغ بوقلمون را به کاسه‌های سرو خود بیافزایید. دقت کنید که آب گوشت باعث خوشمزه شدن و به وجود آمدن گوشت بوقلمون می‌شود. بعد از فزودن آب‌گوشت داغ به نودل‌ها، برای تزیین و خوشمزه شدن رامن بوقلمون، مقداری سس سویا و روغن‌زیتون به کاسه‌های سرو خود بیفزایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا