اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچجهاد کشاورزی

رشد ۵۰ درصدی تولید قارچ خوراکی در آذربایجان غربی

رسول جلیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در اظهارات خود عنوان کرد : دولت از واحدهای صنایع تبدیلی در بخش قارچ خوراکی حمایت می‌کند.

رسول جلیلی با اشاره به اینکه احداث واحد فرآوری و صنایع تبدیلی در افزایش تعداد واحدهای تولید قارچ مؤثر است، افزود: سازمان جهاد کشاورزی و دولت از واحدهای صنایع تبدیلی در بخش قارچ حمایت می‌کند.

ظرفیت استان

وی در توضیح فعالیت‌های استان این‌گونه عنوان کرد: با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰ و احد تولید قارچ خوراکی فعال و نیمه فعال در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: در این تعداد واحد تولیدی تعداد ۲۵۰ الی ۳۰۰ نفر مشغول به‌کار هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ضمن تأکید بر این موضوع که در حال حاضر ۱۰ واحد صنعتی درزمینه فرآوری و تبدیل و دسته‌ بندی قارچ خوراکی در استان فعالیت دارند، اظهار کرد: در صورت احراز شرایط لازم و اخذ پروانه تأسیس بدون محدودیت، تسهیلات به متقاضیان تولید قارچ خوراکی استان پرداخت می‌شود.

میزان تولیدی قارچ استان

وی در خصوص میزان تولید قارچ خوراکی در این استان تصریح نمود: در سال گذشته حدوداً ۳۰۰۰ تن قارچ تولیدشده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

صادرات استان

جلیلی همچنین در رابطه با صادرات استان گفت: بخش عمده محصول تولیدشده در استان مصرف می‌شود و صادرات خارج از استان و کشور چشمگیر نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در جهت گسترش و آگاهی بخشی به پرورش‌دهندگان قارچ در استان صورت می‌گیرد

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا