اخباراخبار اقتصادی

روند نزولی قیمت قارچ در بازار

با توجه به مسئله آلودگی محیط‌زیست و هوای ناسالم تهران طی هفته گذشته قیمت قارچ در بازار با روند نزولی مواجه شد چراکه بنابر هشدارهای سازمان هواشناسی بسیاری از افراد از رفت‌وآمد در کوچه و معابر خودداری کردند که این امر تأثیر منفی بر بازار گذاشت.

به گزارش خبرگزاری هاگ- “محمدحسن افشار” رییس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی، درباره آخرین تحولات بازار قارچ، اظهار داشت: هم‌اکنون هر کیلو قارچ به‌طور متوسط با نرخ ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان در بورس دادوستد می‌شود که باقیمت تمام‌شده تفاوت چندانی ندارد.

وی درباره آینده بازار قارچ، عنوان کرد: با توجه به آنکه عوامل متعددی همچون هوا و صادرات در قیمت دخیل است ازاین‌رو نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی نسبت به این موضوع داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صادرات قارچ کماکان در حال انجام است، بیان کرد: در حال حاضر تقاضا از سوی بازار عراق برای صادرات کاهش‌‌یافته که با استمرار این روند تا پایان سال پیش‌بینی می‌شود روزانه تنها ۲۰ تن قارچ به این کشور صادر شود.

رییس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ، گفت: روزانه بالغ‌بر ۸ تا ۱۰ تن قارچ به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و مقداری به روسیه و کشورهای CIS صادر می‌شود که بااین‌وجود پیش‌بینی می‌شود مجموع صادرات تا پایان سال به حدود ۳۰ هزار تن برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا