اخبار عمومی و گزارش

رکوردشکنی قارچ خور برادران سوپر ماریو

بزرگترین افتتاحیه انیمیشنی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی توسط انیمیشن برادران سوپر ماریو

رکوردشکنی قارچ خور، ثبت بزرگترین افتتاحیه انیمیشنی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی توسط انیمیشن برادران سوپر ماریو The Super Mario Bros. Movie یا همان قارچ خور صورت گرفت. انیمیشن برادران سوپر ماریو که در ایران و به خصوص دربین جوانان دهه 60 به قارچ خور معروف است با فروش ۳۷۷ میلیون دلاری در بازار جهانی عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه جهانی سال را شکست و از «مرد مورچه‌ای و زنبور: کوانتومانیا» که با ۲۲۵ میلیون دلار کارش را شروع کرده بود، فراتر رفت.

این فیلم انیمیشن که محصول همکاری کمپانی های نینتندو و یونیورسال و استدیوی ایلومینیشن (سازنده انیمیشن minions ) است سرانجام روز چهارشنبه هفته گذشته پس از تاخیری حدود یک ساله روی پرده رفت و از سطح پیش‌بینی‌ها  با را فراتر گذاشته و در بازار داخلی آمریکا ۲۰۴ میلیون دلار و در بازار بین‌المللی ۱۷۳ میلیون دلار در ظرف ۵ روز اکرانش فروش کرده است.

پیش‌بینی شده بود که این فیلم افتتاحیه داخلی ۱۲۵ میلیون دلاری در بیش از ۴۰۰۰ سالن سینما و افتتاحیه بین‌المللی ۱۰۰ میلیون دلاری را در ۷۰ کشور خارجی به ثبت برساند.

این فیلم موفق شد تا با این فروش رکورد افتتاحیه فیلمی اقتباسی از یک بازی ویدیویی را در ۱۱ بازار بین‌المللی بشکند. رکورد دیگری که به دست آورده دومین افتتاحیه بزرگ فیلمی انیمیشن در همه تاریخ است و پشت سر «frozen 2» با افتتاحیه ۲۲۸.۲ میلیون دلار در آمریکا قرار گرفته است.

این فیلم در ۷۰ بازار بین‌المللی اکران شده و در مکزیک ۲۷.۴ میلیون دلار، در بریتانیا و ایرلند ۱۹.۶، در آلمان ۱۴، در شیلی ۱۲، در فرانسه ۱۰.۴ و در اسپانیا ۸.۶ میلیون دلار فروخته است.

ازطرفی انیمیشن The Super Mario Bros. Movie رکورد بزرگ‌ترین افتتاحیه انیمیشن‌های استودیو ایلومینیشن اینترتینمنت، سازنده آثار محبوب و پر فروشی مانند انیمیشن Minions و انیمیشن Despicable Me را نیز شکسته است. رکورد بزرگ‌ترین افتتاحیه اقتباس براساس یک بازی ویدیویی پیش از این در اختیار فیلم Sonic The Hedgehog 2 با افتتاحیه ۷۲ میلیون دلار بوده است. همچنین انیمیشن ماریو هم‌اکنون با عبور از فیلم سونیک ۲ پر فروش‌ترین اقتباس براساس یک بازی ویدیویی در آمریکا است و به‌نظر می‌رسد که شانس بالایی برای رسیدن به فروش جهانی یک میلیارد دلاری دارد.

انیمیشن سوپر ماریو با درجه سنی PG تولید شده است و توانسته سینمااسکور A را از تماشاگران دریافت کند که می‌تواند خبر خوبی برای حفظ فروش آن باشد. همچنین ۶۰ درصد تماشاگرانی که به تماشا انیمیشن Mario پرداخته‌اند در بازه سنی ۱۸ تا ۳۴ سال قرار دارند که باتوجه‌به اینکه براساس یک بازی ویدیویی محبوب نینتندو تولید شده، خیلی جای تعجبی ندارد. شناخت برند قارچ خور یا همان سوپرماریو و نوستالژی یک بازی ویدیویی محبوب و تبلیغات مثبت دهان به دهان از سوی مردم همه از عوامل موفقیت این انیمیشن بوده‌اند. در ضمن در چند ماهه اخیر کمتر فیلمی خانوادگی راهی سینماها شده بود.

انیمیشن سوپر ماریو یا قارچ خور
رکوردشکنی قارچ خور

در فیلم «برادران سوپر ماریو» کریس پرت در نقش ماریو، چارلی دی در نقش لوئیجی، آنیا تیلور-جوی در نقش پرنسس پیچ و جک بلک در نقش بوزر صداپیشگی ‌کرده‌اند. این فیلم به کارگردانی آرون هوروات و مایکل جلنیک داستان لوله‌کش سبیلو و دوستانش را دنبال می‌کند که می‌خواهند شاه کوپای قدرتمند را از سلطه بر جهان باز دارند.

برادران سوپر ماریو که در ایران با نام «قارچ‌خور» نیز شناخته می‌شود، یک بازی ویدیویی به سبک سکوبازی است که در سال ۱۹۸۵ توسط شرکت ژاپنی نینتندو برای کنسول‌ NES (در ایران به میکرو معروف بود) به بازار عرضه شد. این بازی با دنباله‌هایش با فروش نزدیک به بیش از ۷۵۰ میلیون نسخه بازی، به عنوان پرفروش‌ترین فرنچایز بازی در طول تاریخ شناخته می‌شود.

البته پیشتر نیز فیلم سینمایی «برادران سوپر ماریو» به کارگردانی رولند جافه و دین سملر در سال ۱۹۹۳ منتشر شده بود که خیلی موفق نبود و خیلی زود به فراموشی سپرده شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *