اخبار صنعت قارچاخبار علمی حوزه قارچ

شناسایی قارچی که منبع طلا است!

این قارچ ها در مقایسه با قارچ های دیگر سریع تر رشد کرده و بزرگ می شوند و وجود طلا در آنها باعث می شود خاک محیط اطراف تنوع زیستی بیشتری پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری هاگ به نقل از نیواطلس ، در بررسی های انجام شده ، در بافت های این قارچ که Fusarium oxsporum نام دارد، ذرات کوچک طلا شناسایی شده که جلوه ای زیبا به آن می بخشد . گفتنی است که ذرات موجود طلا در این نوع قارچ می تواند از مشکلات زیست محیطی ناشی از تخریب محیط زیست برای استخراج طلا بکاهد و منبع  جدید برای دسترسی به این فلز ارزشمند در اختیار بشر قرار دهد.

عملیات تولید طلا !

این قارچ که برای رشد همانند بسیاری از قارچ های دیگر به خاک نیاز دارد ، قادر به اکسیداسیون ذرات کوچک طلا بوده و این ذرات در لایه های مختلف قارچ مذکور نفوذ کرده و جای می گیرند. همین امر به جابجایی و انتقال طلا در نقاط مختلف زمین نیز کمک می کند.

نقش قارچ ها در تخریب و بازیافت مواد آلی و فلزی

گفتنی است که پیش تر این مطلب مشخص شده بود که قارچ ها مانند پوست و برگ درخت ها، نقش مهمی در تخریب و سپس بازیافت مواد آلی و فلزاتی همچون آلومینیوم، آهن، منگنز و کلسیم ایفا می کنند، اما این اولین بار است که مشخص شده در مورد طلا نیز چنین سازوکاری در قارچ ها رخ می دهد.

سازوکار لازم برای جذب و ذخیره‌سازی طلا در قارچ Fusarium oxsporum هنوز به طور دقیق مشخص نیست ولی این قارچ ها در مقایسه با قارچ های دیگر سریع تر رشد کرده و بزرگ می شوند و وجود طلا در آنها باعث می شود خاک محیط اطراف تنوع زیستی بیشتری پیدا کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا