اخبار علمی حوزه قارچ

شناسایی قارچی که منبع طلا است!

منبع جدید برای دسترسی به این فلز ارزشمند

شناسایی قارچی که منبع طلا است! این قارچ ها در مقایسه با قارچ های دیگر سریع تر رشد کرده و بزرگ می شوند و وجود طلا در آنها باعث می شود خاک محیط اطراف تنوع زیستی بیشتری پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری هاگ به نقل از نیواطلس ، در بررسی های انجام شده ، در بافت های این قارچ که Fusarium oxsporum نام دارد، ذرات کوچک طلا شناسایی شده که جلوه ای زیبا به آن می بخشد . گفتنی است که ذرات موجود طلا در این نوع قارچ می تواند از مشکلات زیست محیطی ناشی از تخریب محیط زیست برای استخراج طلا بکاهد و منبع  جدید برای دسترسی به این فلز ارزشمند در اختیار بشر قرار دهد.

عملیات تولید طلا !

این قارچ که برای رشد همانند بسیاری از قارچ های دیگر به خاک نیاز دارد ، قادر به اکسیداسیون ذرات کوچک طلا بوده و این ذرات در لایه های مختلف قارچ مذکور نفوذ کرده و جای می گیرند. همین امر به جابجایی و انتقال طلا در نقاط مختلف زمین نیز کمک می کند.

نقش قارچ ها در تخریب و بازیافت مواد آلی و فلزی

گفتنی است که پیش تر این مطلب مشخص شده بود که قارچ ها مانند پوست و برگ درخت ها، نقش مهمی در تخریب و سپس بازیافت مواد آلی و فلزاتی همچون آلومینیوم، آهن، منگنز و کلسیم ایفا می کنند، اما این اولین بار است که مشخص شده در مورد طلا نیز چنین سازوکاری در قارچ ها رخ می دهد.

سازوکار لازم برای جذب و ذخیره‌سازی طلا در قارچ Fusarium oxsporum هنوز به طور دقیق مشخص نیست ولی این قارچ ها در مقایسه با قارچ های دیگر سریع تر رشد کرده و بزرگ می شوند و وجود طلا در آنها باعث می شود خاک محیط اطراف تنوع زیستی بیشتری پیدا کند.

اخبار علمی حوزه قارچ را در هاگ بخوانید.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *