دانستنی‌هاقارچ داروییمعرفی قارچ‌ها

قارچ عسلی

آرایه شناسی

فرمانروا: قارچ

رده: کلاه‌قارچان

زیررده: Agaricomycetidae

راسته: قارچ گذاری تیغک‌دار

تیره: Physalacriaceae

پراکنش در ایران

قارچ عسلی دارای دامنه‌ی پراکنش جغرافیایی وسیعی بوده و از مناطق مختلفی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، تهران، مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و اصفهان گزارش‌شده است. این قارچ در تمام فصول سال قابل رویش است. این قارچ در سیکل زیستی خود اندام‌های خاص و مقاومی با عنوان ریزومورف تولید می‌نماید. ریزومورف ها درواقع تجمعی از رشته‌های میسلیومی قارچ هستند که تشکیل ساختار ویژه و تمیز یافته‌ای می‌دهند.

محافظت از بقای قارچ در برابر عوامل زیان‌بار خارجی، انتقال مواد غذایی از مبدأ تغذیه‌ای قارچ سایر بخش‌ها، امکان رشد قارچ از یک منبع غذایی مناسب به سمت محیط‌هایی که قبل از تولید ریزومورف بقای قارچ در آنها ممکن نبودو افزایش قابلیت بیماری‌زایی، بخشی از نقش‌هایی است که برای این اندام‌ها تصور می‌شود. قارچ A. mellea به‌عنوان یک قارچ بیماری‌زای گیاهی از اهمیت خاصی به‌ویژه در مورد ایجاد پوسیدگی در درختان میوه و جنگلی برخوردار است.

شاید در میان قارچ‌های کلاهک دار، این‌گونه ازنظر بیماری شناسی گیاهی به‌عنوان مهم‌ترین گونه به شمار می‌رود که سالانه خسارات هنگفت و چشمگیری به پوشش‌های جنگلی و باغات میوه در مناطق مختلف دنیا ازجمله ایران وارد می‌کند.

قارچ عسلی, هاگ

کلاهک

کلاهک به قطر ۱۵-۵ سانتی‌متر و در ابتدا نیم کروی با برآمدگی مرکزی به شکل محدب دیده می‌شود. ساختار ظاهری کلیتوسیبوئید (Clitocyboid) و رنگ سطح کلاهک اغلب قهوه‌ای تیره تا زرد زیتونی به‌ندرت زرد نخودی با زرد کم‌رنگ، فیبریلوز با فلس‌هایی کم‌ و بیش مشخص که در مواردی به مرکز کلاهک محدود می‌شوند.

پایه

پایه‌ی مرکزی، به طول ۱۴-۸ سانتی‌متر و به قطر ۲/ ۵ -۱ سانتی‌متر بوده و بر روی پایه و در قسمت فوقانی حلقه (Annulus) قابل‌رؤیت است. پایه در قسمت بالای حلقه به رنگ سفید تا پایه در قسمت بالای حلقه به رنگ سفید تا کرمی و در قسمت پایین حلقه قهوه‌ای روشن که به‌تدریج به سمت انتهای پایه تیره‌تر می‌شود.

اسپورها

اسپورها بیضوی، غیر آمیلوئیدی، به رنگ روشن تا کرمی زرد با دیوارهای نازک تا کمی ضخیم و اندازه‌ی آنها ۷-۶ * ۱۰-۷ میکرومتر بوده و نقش اسپوری سفید رنگ است.

خاصیت‌ها و مزیت‌ها

این قارچ روی بستر رشدی، اندام‌های خاصی با عنوان ریزومورف تولید می‌کند که به‌عنوان اندام‌های تغذیه‌ای و تهاجمی قارچ عمل می‌کنند. در ایران ۴ گونه‌ی بیولوژیکی از جنس Armillaria شناسایی‌شده و دراین‌بین، گونه‌ی A.mellea دارای پراکنش و رویش وسیع‌تری در مقایسه با سایر گونه‌ها بوده و از اهمیت بیشتری برخوردار است. نگارنده یک مورد مسمومیت خفیف شامل اختلال در سیستم گوارشی، شکم‌درد، اسهال و استفراغ ناشی از تغذیه از گونه‌ی A.mellea را مشاهده کرده است.

تأثیر عصاره‌ی این قارچ در مکانیزم‌های کنترل تومورهای مختلف از طریق بهبود و ارتقای سیستم ایمنی بدن ثابت‌شده است. بر اساس تحقیقات انجام‌شده، عصاره‌ی قارچ AME ) A.mellea ) از طریق تحریک تولید (NO Nitric Oxide) در ماکروفاژها، همچنین افزایش فعالیت سلول‌های NK و تنظیم بیان ژن‌ها در اسپلنوسیت ها موجب تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر انواع سرطان‌ها می‌گرددگردد (2004,.Park et al).

قارچ عسلی, هاگ

ترکیبات

عصاره‌ی قارچ A.mellea دارای ترکیبات پلی ساکاریدی مختلف با عنوان AMP یا Armillaria Mellea Polysacca و با عملکردهای متفاوت است. بر اساس تحقیقات انجام‌شده، AMP به‌عنوان عامل تقویت سیستم ایمنی (Immunopotentiating Agent) شناخته‌شده است این عملکرد از طریق تحریک تکثیر لنفوسیتها در موش‌های آزمایشگاهی به اثبات رسیده است. همچنین این قارچ موجب تحریک بلوغ و بهبود عملکرد سلول‌های دندریتیک (Dendritic Cells) در انسان می‌گردد.

براساس تحقیقات انجام‌شده، قارچ A.mellea قادر به تولید آنزیم فیبرینولیتیک (Fibrinolytic) تحت عنوان متالوپروتئاز یا AMMP) Ammillaria Mellea Metalloprothease) است. با توجه به ماهیت فیبرینولیتیک این آنزیم، امکان استفاده از این قارچ در درمان دسته‌ای از بیماری‌ها از جمله ترومبوزیس محتمل است (2005,Lee et al).

همچنین قارچ A. mellea قادر به تولید دسته‌ای از ترکیبات آنتی‌بیوتیک ازجمله اسید آرمیلاریک (Armillaric Acid) بوده و خواص بازدارندگی این قارچ در برابر رشد دسته‌ای از باکتری‌های مهم و بیماری‌زا به اثبات رسیده است (1990.Ahmned and Lee 2007, Obuchi et al).

تاثیر قارچ خوراکی برای درمان کبد چرب
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا