اخباراخبار جهان

قارچ ها هدیه ای عالی در کریسمس؟؟!

کریسمس و رد و بدل کردن هدایا همواره در سراسر جهان از جایگاه خاصی برخوردار بوده ولی امسال با توجه به فراگیری کرونا این مراسم از حال و هوای دیگری برخوردار است.

ما می دانیم که افزودن قارچ به چاشنی های کریسمس و همچنین گنجاندن آن در دستور پخت باربیکیوها راهی عالی برای سرو غذاهای سبک، سالم و خوشمزه است چرا که قارچ ها هدیه ای عالی برای سلامتی در کریسمس هستند.

 

یک فنجان قارچ سفید – هدیه ویتامین D

در استرالیا  به دلیل محبوبیت قارچ، آن را در بالای درخت کریسمس جای می دهند چرا که علیرغم اندازه کوچک سرشار از ویتامین های گروه B (از جمله) B12، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی برای سلامت روده است. قارچ ها تنها غذای کاملی هستند که می توانند 100٪ دوز توصیه شده روزانه ویتامین D را در هر وعده برای انسان تامین کنند.

بر اساس تحقیقات قارچ ها  دارای یک هورمون فعال به نام ارگوسترول هستند که می تواند ویتامین D را در فرآیندی مشابه پوست انسان تولید کند. اگر  قارچ ها فقط به مدت 15 دقیقه در معرض نور خورشید قرار می گیرند، ارگوسترول آنها به شکل زیست فعال ویتامین D تبدیل شده و با خوردن قارچ  این ترکیب جذب  بدن می شود. تحقیقات نشان داده که قارچ های در معرض نور خورشید، ویتامین خود را تا یک هفته در یخچال حفظ خواهند کرد.

منبع: mushroommatter.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا